Beveik pusė Lietuvoje išauginamų kiaulių gyvos išgabenamos į Rusiją, tuo tarpu dar didesnius kiaulienos kiekius Lietuva atsiveža iš Europos Sąjungos (ES) šalių, tik jau skerdienos ar šaldytos mėsos pavidalu.
Praėjusiais metais Lietuvoje išauginta per 1,1 mln. kiaulių, iš kurių apie 450 tūkst. atsidūrė ant Rusijos gyventojų stalo. Likusi kiaulienos dalis sunaudota vidaus rinkoje, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas".
Statistikos departamento duomenimis, pernai į Rusiją gyvų kiaulių išgabenta 148,987 mln. litų, arba 2,4 karto daugiau nei 2007-aisiais. Pirmąjį šių metų ketvirtį kiaulių rusams parduota už 41,578 mln. litų.
Pernai į Lietuvą importuota apie 70 tūkst. tonų kiaulienos, o įskaičiavus ir atvežtą nelegaliai - dar daugiau. Tai reikštų, kad lietuviai sušveitė dar apie milijoną užsienyje augintų kiaulių.
Dar prieš metus Lietuvos rinką buvo užtvindžiusi vien lenkiška kiauliena. Tačiau pastaruoju metu ji sudaro tik apie pusę importo, likusi dalis atgabenama iš Vokietijos, Belgijos, net Danijos.
Naujausi komentarai