- Erika Alonderytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Prezidentas svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo
-
Prezidentas svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo
-
Prezidentas svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo
-
Prezidentas svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo
-
Prezidentas svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo
Prezidentas Gitanas Nausėda svarsto teikti pataisas dėl savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo, teigia jo patarėja Irena Segalovičienė.
G. Nausėda penktadienį su verslo atstovais aptarė būtinybę didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą bei stiprinti savivaldą. Pasak I. Segalovičienės, Lietuvos ekonomikos augimas yra labai netolygus, o tam įtakos turi savivaldybių investicijų stoka.
„Sostinės regionas daug labiau išsivystęs, jo išsivystymas beveik du kartus viršija vidurio ir vakarų Lietuvos išsivystymo lygį, tačiau pastarojoje gyvena 71 proc. visų šalies gyventojų, todėl ekonominės, regioninės politikos vaidmuo šiai dienai yra labai svarbus“, – žurnalistams sakė I. Segalovičienė.
„Prezidento nuomone, savivaldybės valdant pandemiją ir migracijos krizes su kaupu įrodė stiprumą, gebėjimus ir atsakingumą, todėl prezidentas svarsto teikti Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pataisą, siekiant fiskališkai apdairiu, saugiu būdu didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą“, – kalbėjo ji.
Pasak prezidento patarėjos, savivalda būtų įgalinama turėti geresnes galimybes, laisvesnius fiskalinius apribojimus, skirtus pažangioms investicijoms, tokioms kaip klimato kaita ar skaitmenizacija, skolinantis ir kofinansuojant Europos Sąjungos ar kitų fondų projektus.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius teigė, kad apie 60-70 proc. įmonių dirba regionuose, o ne Vilniaus apskrityje.
„Su ateinančiu naujuoju finansiniu periodu, kuriam bus skirta beveik 5 mlrd. lėšų investicijų skatinimui, modernizavimui įrengimų, skaitmeninimui, automatizavimui, mums regionai kaip savistovė institucija yra labai svarbūs“, – žurnalistams sakė V. Janulevičius.
„Palaikome regionų ir savivaldybių didesnį įsitraukimą į bendrus projektus su verslu. Verslas turėtų dalyvauti su atsakomybe regionų tarybose“, – pridūrė jis.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Rimas Varkulevičius atkreipė dėmesį, jog savivaldos finansinis savarankiškumas yra labai svarbus, o regionų infrastruktūrinis, žmogiškųjų resursų kapitalo tobulumas yra tiesiogiai susijęs su verslo sėkme.
„Suprantame, kad valstybėje pagrindinės įplaukos ateina iš verslo uždirbtų lėšų. Žinant, kad Lietuva turi labiausiai centralizuotą biudžetą, kreipiamės ir į prezidentą, kad atsirastų paskatos, kurios leistų savivaldybei turėti didesnę iniciatyvą uždirbti daugiu ar surinkti didesnį biudžetą“, – kalbėjo jis.
Susitikime su verslo atstovais G. Nausėda taip pat aptarė ekonomikos inovatyvumą. Pasak I. Segalovičienės, verslas išsakė lūkesčius dėl kuriamos naujos Inovacijų agentūros.
V. Janulevičius teigė, kad kuo didesnis verslo įsitraukimas į agentūros veiklą duotų konkretesnių ir pozityvesnių rezultatų.
R. Varkulevičius pabrėžė, jog tiek regionų plėtros taryboje, tiek Inovacijų agentūroje verslas turi dalyvauti kaip lygiavertis partneris, prisiimantis atsakomybę ir teikiantis konkrečius pasiūlymus.
Susitikime kalbėta ir apie darbuotojų stoką. Prezidento nuomone, reikia stipriau imtis darbo jėgos, paklausos ir pasiūlos subalansavimo klausimo. Tam, pasak I. Segalovičienės, reikia stiprinti perkvalifikavimo politiką bei skatinti grįžti emigravusius žmones.
„Prezidentas išgirdo verslo asociacijų poziciją dėl realaus poreikio svarstyti apdairius trūkstamų darbuotojų atvykimo iš trečiųjų, kultūriškai giminingų šalių sąlygų pokyčius, kurie sudarytų sąlygas verslui turėti darbuotojų čia ir dabar kai turime ekonomikos augimą didelį ir tvarų“, – sakė prezidento patarėja.
V. Janulevičius teigė, jog siūlytų plėsti imigraciją iš Ukrainos, Baltarusijos, paspartinti vizų išdavimą.
„Trumpuoju periodu mes tikrai nepadidinsime gimstamumo, ir kalbėti, kad imigracija, yra ne kelias Lietuvai, tai yra klaidinga. Šiandien daugeliu atvejų trūkstamos darbo vietos nesukuria papildomų mokesčių ir nesumokama valstybei, nuo to kenčia ir regionai, ir visi kiti, taip kad trumpuoju periodu reikėtų spręsti imigracijos klausimą iš tų šalių, kurios mums kultūriškai artimiausios“, – sakė jis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis1
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas92
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...