Prezidentas nepalaiko siūlymo gynybą finansuoti iš savivaldybėms tenkančios GPM dalies

Prezidentas Gitanas Nausėda sako nepalaikantis Laisvės partijos siūlymo dalį papildomų lėšų gynybai surinkti perskirstant savivaldybėms tenkančią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį.

„Nemanau, kad gera idėja yra atiminėti pinigus iš savivaldybių. Gaila, kad kai kurios partijos, kurios neturi merų, būtent tokiu keliu ketina eiti“, – trečiadienį Žinių radijo laidoje „Ką rinkti?“ teigė G. Nausėda.

Pasak prezidento, pagrindiniu papildomu krašto apsaugos finansavimo šaltiniu galėtų būti padidintas pelno mokestis verslui.

„Jeigu verslininkai sutinka, tai verslo pajamos yra pagrindinis šaltinis“, – teigė šalies vadovas.

G. Nausėda tvirtino palaikantis ir skolinimąsi gynybos reikmėms.

Nemanau, kad gera idėja yra atiminėti pinigus iš savivaldybių.

„Nepamirškime, kad šiandien pagal skolos lygį Lietuva yra viena iš mažiausią skolą turinčių valstybių. Ir ypatingai dabartinėmis aplinkybėmis, kai gynybos išlaidos yra tiesiog egzistencinės svarbos, mes neturėtume viską suvesti vien tik į tą konkretų rodiklį – Mastrichto kriterijų“, – sakė prezidentas.

Laisvės partija trečiadienį paskelbė, kad surinkti reikiamas papildomas lėšas krašto apsaugai siūlo perskirstant savivaldybėms šiuo metu tenkančią GPM dalį, didinant akcizus ir vienu procentiniu punktu didinant pelno mokesčio tarifą.

Anot partijos, tai leis asignavimus krašto apsaugai kitąmet padidinti apie 420 mln. eurų ir taip pasiekti 3 proc. bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimo ribą.

Apie tokią iniciatyvą valdantieji „laisviečiai“ paskelbė Finansų ministerijai rengiant projektą dėl šaltinių papildomam krašto apsaugos finansavimui.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

dar

dar portretas
Manau, teisingos prezidento Nausėdos miintys. manau Laisvės partijos pasiųlymas dėl GPM labai nevykęs.

? ką pasakė neformaliuose pokalbiuose per 3 jūrų valstybių

? ką pasakė neformaliuose pokalbiuose per 3 jūrų valstybių  portretas
Graikai, kurie ES yra labiausiai prasiskolinusi valstybė ir jau išmoko pamokas, kas laukia tų, kurie pagyveno ES pertekliuje, papramogavo ir dabar tiesiog dirba sukandę dantis, nes skolas privalo grąžinti Briuseliui --- ką jie pasakė neformalių pokalbių metu per 3 jūrų valstybių atstovų susitikimą, vykusį neseniai Vilniuje? A? Tiesiog įsileiskite graikus padaryti tvarką Lietuvoje. Patikėkite. Nereikės laukti nė vokiečių brigados. Išgaudys visus apsivogusiuosius, eikvojusius savo tikslams viešus ES pinigus, visus profesorius aferistus, visus rektorius ir direktorius, kurie nuo 13 iki 15 procentų nuo kiekvieno projekto paėmė tiesiog sau. Aiškiau? Jūs degate, brangieji apsivogusieji ir nustekenusieji Lietuvą. Ir jus išgaudys iš visur, nepasislėpsite ir aferos bei susikurtos pasakos, kaip labai jums buvo reikal,ingi pinigai, nes norėjote gydyti savo narkomanus ir idiotus vaikus, nepadės. Graikai veltėdžius tiesiog nustumia nuo uolos skardžio ir jais nusikrato kaip parazitais.

Lai

Lai portretas
Pasiūlo ką bankininkas. O palaikyti gali kad ir putlerio
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių