Premjerė: neturime galimybių nei PVM lengvatoms, nei bazinio tarifo mažinimui

  • Teksto dydis:

Prezidentūrai praėjusią savaitę pareiškus, kad Vyriausybė galėtų vėl ieškoti būdų mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto prekėms ir taip kovoti su aukštomis jų kainomis, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad mokesčio lengvatoms ar bazinio tarifo mažinimui galimybių šiuo metu nėra.

Premjerė teigė, kad bazinio PVM tarifo mažinimas būtų efektyvesnis nei lengvata tam tikroms prekių grupėms, tačiau kartu pažymėjo, kad tai tebūtų „hipotetinė diskusija“.

„Čia yra hipotetinė diskusija. Jeigu mes turėtume galimybę rinktis, ar įvesti naujas PVM lengvatas, pavyzdžiui, maisto produktams, ar mažinti PVM tarifą 1 procentiniu punktu, tai aš iš savo ekonominių žinių bagažo sakyčiau, kad antra opcija yra efektyvesnė ekonomikai negu ta pirma netaikli, kaip taisyklė, lengvata“, – „Verslo žinioms“ teigė I. Šimonytė.

„Bendras PVM tarifo mažinimas kažkuria prasme tą naudą geriau perleidžia į vartotojus. Bet mes neturime galimybės svarstyti nei vieno, nei kito“, – kalbėjo premjerė.

Praėjusią savaitę prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius teigė, kad kovojant su skurdu Lietuvoje reikia iš naujo apsvarstyti laikinas PVM lengvatas maisto produktams – taip, anot jo, būtų išspręsta maisto įperkamumo problema bei sumažintas skurdo lygis. Anot jo, kitų Europos šalių pavyzdžiai rodo, kad tokios lengvatos įmanomos.

Tuo metu Finansų ministerija teigė, kad lengvatiniai PVM tarifai yra neefektyvūs, nes kainų mažėjimo jais nepasiekiama.

Anksčiau Vyriausybė siūlymus maisto produktams taikyti lengvatinį PVM tarifą atmetė argumentuodama ir tuo, kad tokiu atveju daugiausiai naudos gautų prekybininkai, o valstybės biudžetas prarastų didelę dalį įplaukų.

Dabar maisto produktams galioja standartinis 21 proc. PVM tarifas.NAUJAUSI KOMENTARAI

bigcatwar

bigcatwar portretas
..melas tesiasi,smn yra neigali vykdyt realius darbus...

Anonimas

Anonimas portretas
Koks baisus bobas. Ir dar kaip pasenęs...

skiep

skiep portretas
Trecdalis biudzeto Ukrainai,kaip kazkada Maskvai,verzkimes dirzus.
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių