Prekybininkai: srautų reguliavimas užtikrins didesnį saugumą

Vyriausybei planuojant atsisakyti galimybių paso ir grąžinti ploto apribojimus prekybos vietose vienam pirkėjui, prekybininkai mano, kad srautų reguliavimas užtikrina didesnį saugumą nei galimybių pasas.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė sako, kad prekybininkams priimtiniausi būtų ribojimai, taikomi bendram, o ne prekybos plotui. Tokias pastabas asociacija pateikė ir Vyriausybei.

„Mūsų nuomone, logiškesnis apibrėžimas būtų bendrasis plotas visai prekybai, kaip prekybos centruose, šiam projektui teikėme pastabas. Prekybinis plotas – paprastos maisto prekių parduotuvės jį nesudėtingai pritaikys, bet būtų problemų su jo taikymu prekybos centruose“, – BNS sakė ji.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė sako, kad riboti plotą verslui nebūtų sudėtinga, o užsikrėtimų skaičių, tikėtina, sumažintų efektyviau nei galimybių pasas.

Prekybinis plotas – paprastos maisto prekių parduotuvės jį nesudėtingai pritaikys, bet būtų problemų su jo taikymu prekybos centruose.

„Manau, kad tas galimybių paso sustabdymas – didelis dalykas, nes jis tiesiog nebeveikia, jis veikia gal net priešingai, o kas liečia ploto ribojimą, mes nebuvome prieš, jis ir dabar kai kur ribojamas, ir niekas neatsitinka. Dar geriau, kai tie žmonės stovi vienas nuo kito toliau“, – BNS sakė D. Matukienė.

„Dabar neribojama, bet ką rodo susirgimų skaičiai – kad šiandien 12 tūkst. užsikrėtusių. Tie, kurie turi galimybių pasus, eina visur ir neribojamas plotas, tai gal tas ribojimas kaip tik padarytų įtaką, kad užsikrėtimų būtų mažiau“, – pridūrė ji.

D. Matukienė sako, kad dėl galimybių paso smulkiojo verslo apyvarta krito 30-50 proc., nes buvo galima aptarnauti mažiau klientų.

„Mūsų atstovaujamos nedidelės parduotuvytės ar kirpyklos, grožio salonai, jie visiškai tik su galimybių pasais, tai apie 50 proc. klientų tik galėjo priimti. Ir nelegalus darbas namuose, visa kita. Ploto ribojimai tikrai nėra sudėtinga, tuo labiau, didieji prekybos centrai turi sistemas, kuruos skaičiuoja ateinančius, o mažoje parduotuvėje ar kirpykloje ant durų kabės užrašas, kiek tuo metu gali patalpoje būti žmonių, ir viskas, ir čia nieko sudėtingo“, – kalbėjo ji.

Vyriausybei teikiamas projektas numato, kad vienam pirkėjui prekybos vietose turėtų būti užtikrinta ne mažiau kaip 15 kvadratinių metrų ploto.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Vyriausybei atsisakyti galimybių paso nuo šio šeštadienio, grąžinti ploto apribojimus pirkėjams, riboti srautus masiniuose renginiuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Pavelavot apsi darykit iki ausu panaikinkit pvm tada gal ir prisiviliosit jurgeli meistreli mokyk vataip spyga

Pil.

Pil. portretas
Reguliuokite kiek norite ,bet nestovejau prie įėjimo i parduotuvę niekada ,nestovėsiu ir dabar.Yra parduotuvių kur nereikia reguliuoti srauto ir galimą įeiti i parduotuvė ,kaip civilizuotose šalyse i jas.I tokias tik eisiu.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių