Prekybininkai: rugpjūčio 31-ąją alkoholio nupirkta gerokai daugiau nei paprastai

Rugsėjo 1-osios išvakarėse – ketvirtadienį – Lietuvoje alkoholio buvo nupirkta gerokai daugiau nei paprastai, teigia prekybininkai. Kai kurie jų skaičiuoja net iki 25 ar net 50 proc. augimą.

Iš anksto apsirūpinti svaigiaisiais gėrimais buvo skubama dėl kelių priežasčių: penktadienį, Mokslo ir žinių dieną, alkoholiu prekiauti draudžiama, be to, žmonės ruošėsi ne tik rugsėjo 1-ajai, bet ir savaitgaliui, taip pat laukdami svarbių Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynių su graikais pasaulio čempionate.

Kaip BNS sakė „Norfos“ atstovas spaudai Dainius Ryliškis, paprastai prieš rugsėjo 1-ąją alkoholio nuperkama daugiau nei paprastą dieną. Šįkart pardavimus padidino aplinkybė, kad rugsėjo 1-oji yra penktadienis, todėl jų daugiau įsigyta iš anksto savaitgaliui. 

„Pardavimai tada (prieš rugsėjo 1-ąją – BNS) paprastai išauga apie 10 proc. Šįkart tikimės 15-25 proc. augimo“, – BNS teigė D. Ryliškis.  

„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė pabrėžė, kad rugpjūčio 31-ąją daugiau parduota visų alkoholinių gėrimų,  išskyrus alų, – daugiau pirkta tiek putojančio vyno, tiek stipriųjų alkoholinių gėrimų.

Anot jos, tuo metu, kai galioja alkoholio prekybos draudimas, incidentų pasitaiko dažniausiai su užsieniečiais.

„Daugiausia šio draudimo nesupranta užsienio svečiai ar čia gyvenantys emigrantai. Jiems keista yra suvokti, kad rugsėjo 1-ąją alkoholinių gėrimų parduotuvėse nenusipirksi. Mūsų pardavėjų klausinėja apie priežastis. Lietuviai pakankamai jau susipažinę su tvarka, ką rodo rugpjūčio 31-ąją padidėję pardavimai“, – BNS teigė V. Budrienė. 

Tuo metu „Rimi“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė sako, kad šiame tinkle nebūna pirkėjų skundų ar nesusipratimų dėl to, kad jie negalėjo įsigyti alkoholio.

„Lidl Lietuvos“ atstovė Lina Skersytė pabrėžė, kad mėginimų pirkti alkoholį rugsėjo 1 dieną ar sekmadienių popietėmis „jau praktiškai nebepasitaiko“.

„Maximos“ atstovė ryšiams su žiniasklaida Raminta Gecevičiūtė nurodė, kad šį ketvirtadienį, palyginti su pernai rugpjūčio 31-ąja, alkoholio ir nealkoholinio alaus, sidro, putojančio vyno pardavimai išaugo daugiau nei 50 procentų.

„Prekybos tinkle „Maxima“ augančius alkoholinių gėrimų pardavimus stebėjome dar trečiadienį, vakar (ketvirtadienį – BNS) susidomėjimas šia preke buvo dar didesnis. Gyventojai ypač suskubo alkoholinių gėrimų įsigyti po darbo. Šią tendenciją stebime jau eilę metų“, – pabrėžė ji.

2022 metų rugpjūčio 31 dieną, palyginti su kitomis rugpjūčio dienomis, pavyzdžiui, alaus „Maximos“ parduotuvėse įsigyta trečdaliu, rugsėjo 2-ąją – apie 20 proc. daugiau, o visų alkoholinių gėrimų pardavimai paskutinę rugpjūčio dieną šokteli apie 35-40 proc., rugsėjo 2-ąją – 30 proc.

Mokslo ir žinių dieną alkoholiu parduotuvėse neprekiaujama nuo 2006 metų. Tačiau restoranuose ir baruose jo galima įsigyti tik vietoje, o išsinešti draudžiama.   NAUJAUSI KOMENTARAI

??

?? portretas
O nacher jis reikalingas, nebent kokiems degradams

Principas

Principas portretas
"nepirk dvieju,pirk tris - vistiek penkiu reikes!". Puikiai sukuria tam salygas kapitalistiniai spekuliantai,padedami ju deleguotu valdziu!

Veriga

Veriga portretas
Nori buti prezidentu
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių