Policija ragina nevykti apsipirkti į Lenkiją: dėl šventos ramybės

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atvykęs į Lietuvos–Lenkijos pasienį tikina, kad pareigūnai turi pakankamai pajėgumų veikti įvairiomis situacijomis, tačiau lietuviai, vykstantys į kaimyninę šalį dėl ekonominių priežasčių, galėtų nuo kelionių susilaikyti.

„Lenkijos teritorijoje kolegos pagalbos neprašo, bet ryšį palaikome ir Alytaus apskrityje dirba bendras Lietuvos-Lenkijos patrulių ekipažas. Komunikavimo galimybių yra pakankamai, kol kas matome, kad kažkokių problemų nekyla“, – žurnalistams pasienyje kalbėjo R. Požėla.

„Turime pakankamai pajėgumų veikti įvairiomis situacijomis. (...) Blogiau nebūtų, jeigu šiomis dienomis žmonės, kurie važiuoja dėl ekonominių reikalų į Lenkiją, galbūt keliones atidėtų. Dėl šventos ramybės“, – sakė jis.

R. Požėla pažymėjo, kad policija yra parengusi veikimo planus atsižvelgdama į galimas situacijas bei vykdo aktyvią stebėseną.

„Esame pasirengę reguliuoti transporto priemonių srautus, nukreipinėti juos, suteikti visokeriopą pagalbą asmenims“, – teigė generalinis komisaras.

„Vykdysime stebėseną, būsime pasiruošę įvairioms situacijoms, pagrindinis darbas tai eismo kontrolė siekiant padėti eismo dalyviams, viešosios tvarkos užtikrinimas, jeigu kiltų kažkokios problemos“, – pažymėjo jis.

V. Vitkauskas: susidarius eilėms, transportas bus nukreiptas į Lazdijų pasienio punktą

Lenkijos pasienyje apsilankęs Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas patikino, kad Lietuvos institucijos bendradarbiauja su kaimyninės valstybės pareigūnais ir keičiasi aktualia informacija. Be to, pažymėjo jis, vykdomas monitoringas ir stebima, ar ties pasienio punktu nesiformuoja transporto eilės.

„Subūrėme visų žinybų ekspertus, kad galėtume įsivertinti, kaip galėtume suvaldyti, jeigu susiformuotų eilės. Kaip matėme, šiandien ryte tos eilės nesiformuoja, bet dar tik pačios akcijos pradžia“, – žurnalistams sakė V. Vitkauskas.

Blogiau nebūtų, jeigu šiomis dienomis žmonės, kurie važiuoja dėl ekonominių reikalų į Lenkiją, galbūt keliones atidėtų.

 

„Svarbiausias tikslas – susikoordinuoti veiksmus su Lenkijos institucijomis, kad galėtume kartu suvaldyti srautą ir, jeigu reikėtų daryti krovinių inspektavimus, kad tai vyktų greitai ir kuo mažiau apsunkintų bendrą eismą, kad mes neužkimštume šio pagrindinio kelio ir gyvybiškos arterijos į Lenkiją ir į kitas Europos Sąjungos šalis“, – pažymėjo jis.

V. Vitkausko teigimu, numatyta, jog susidarius ilgesnėms kaip 2 kilometrų eilėms, transporto srautai bus nukreipiami į Lazdijų pasienio punktą.

„Mūsų algoritmas – jeigu nuo šios vietos formuojasi 2 kilometrų eilė, tada įjungiame kitą režimą“, – tvirtino NKVC vadovas.

„Kol kas dar anksti nukreipinėti transportą“, – pridūrė jis.

R. Liubajevas: skyrėme papildomas pasieniečių pajėgas

Tuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas atkreipė dėmesį, kad blokados metu Lietuvos pasienyje su Lenkija budi papildomos pasieniečių pajėgos.

„Skiriame papildomas pajėgas pasienio sargybai, taip pat turime rezervą, jei kažkaip ta situacija dinamiškai keistųsi. (...) Papildomų pajėgų yra ne tik čia, bet ir prie kitų pagrindinių kelių į Lenkijos Respubliką“, – žurnalistams sakė R. Liubajevas.

Jis taip pat pažymėjo, kad kol kas dėl lenkų ūkininkų pasienyje organizuojamos akcijos judėjimas per sieną nėra komplikuotas.

„Kol kas sunkumų nematome – judėjimas per sieną vyksta, matysime, kaip akcija vyks toliau. Kol kas situacija kontroliuojama“, – teigė VSAT vadas.

Lenkijos ūkininkai pradėjo dalinai blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu jie nori tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Skiriame papildomas pajėgas pasienio sargybai, taip pat turime rezervą, jei kažkaip ta situacija dinamiškai keistųsi.

 

Žemdirbiai netoli pagrindinio kelio esančioje aikštelėje atsigabeno sunkvežimį, kuris apkabinėtas plakatais: „Žaliasis kursas = Lenkijos nykimas”, „Protestas prieš žemės ūkio produkciją iš Ukrainos“, „Be mūsų būsite alkani vilties ir blaivybės“, „Žaliasis kursas = badas”, „Ūkininkų protestas visoje šalyje”.

Akciją pasienyje su Lietuva organizuojantis Lenkijos ūkininkų atstovas Karolis Pieczynskis tikino, kad savaitę laiko vyks ne blokada, o protestas. Pasak jo, bus tikrinamas sunkusis transportas atvažiuojantis iš Lietuvos.

Į pasienį atvyko ir Lietuvos delegacija, kurią sudaro NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas, VRM viceministras Vitalijus Dmitrijevas, ŽŪM Kancleris Aleknavičius, Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba, generalinis komisaras Renatas Požėla, VSAT vadas Rustamas Liubajevas, Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas, Lietuvos ambasados Lenkijoje atstovai.

Delegacija išklausė Lenkijos ūkininkų reikalavimų, pateikė Lietuvos turimą informaciją. Visą informaciją, kurią pateiks Lenkijos institucijos ar ūkininkai, Lietuvos institucijos planuoja patikrinti.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį nuotoliniu būdu susitinka su Lenkijos žemės ūkio ministru, o Susisiekimo ministerija tariasi su Lenkijos institucijomis, kad sunkiajam transportui būtų leista važiuoti per Lazdijų kryptį, jeigu prie Kalvarijos pradėtų formuotis spūstis.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.NAUJAUSI KOMENTARAI

skiep

skiep portretas
ar nors vienas asilas dar ten vaziuoja? Jau brangiau nei Lietuvoj tas ju slamstas.

Lenkai patys atveš produktų

Lenkai patys atveš produktų portretas
Atveš lenkai visko. Nebelandžiokut ten su savo kledarais susenysiaųs automobiliais ur negadinti jų kelių. Jie naujys kelius patiesė be jums trankytis pirmyn atgal už porą šimtų eurų pirkinių . Teršiat ir gamtą .

kaip dabar apsipirkti

kaip dabar apsipirkti portretas
į lenkiją važiuoja downai, idiotai, tinginiai. Visuomenės atliekos, nesugebančios lietuvoje algos užsidibti ir vietoje apsipirkti. Ale kas tada pasidarė? Taigi visokie urodai, turintys priėjimą prie bazių, parduotuvių viską tempė į lenkiją. Pvz kitkinį šniūra čia pirko po 5 litus, lenkijoj gaudavo 5 žalius. O po metų Lytagroj tas šniūras 13 žalių. Žmonos artima giminė dirbo krautuvėj. Tempė į lenkiją ir vaikiškus drabužėlius. O aš važiuodavau jų pirkti į Minską, Kaliningradą.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių