- Erika Alonderytė, Snieguolė Balčiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Sveikatos apsaugos ministrui pirmadienį nurodžius maisto prekių parduotuvėms, vaistinėms ir kitoms veikiančioms prekybos vietoms riboti pirkėjų srautus bei išlaikyti didesnį atstumą tarp žmonių, prekybos tinklai žada pasitelkti apsaugos darbuotojus, be to, apie tai bus informuojama stenduose, o kasininkai aptarnaus tik po vieną žmogų.
Turgaviečių vadovai sako, jog į jas dabar užsuka labai mažai pirkėjų, todėl srautų reguliuoti neketinama.
Parduotuvių tinklai nurodo kasose įrengiantys stiklo pertvaras, o ant grindų prie kasų klijuojami lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą pirkėjams, laukiantiems eilėse.
„Iki“ pranešė, kad parduotuvėse srautus reguliuos apsaugos darbuotojai.
„Įvedus būtinybę reguliuoti pirkėjų srautą, „Iki“ parduotuvių apsaugos darbuotojai su parduotuvės darbuotojų pagalba užtikrins, kad būtų valdomas žmonių, esančių parduotuvėje vienu metu, skaičius, siekiant išvengti grūsčių ir būriavimosi“, – BNS sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.
„Norfa“ teigia, kad jos parduotuvėse kasininkės aptarnauja tik po vieną pirkėją.
„Yra įmonės direktoriaus nurodymas kasininkams pirkėjus aptarnauti po vieną, pirkėjai apie tai informuojami, šalia kasų stovi stendai, kuriuose parašyta, kad parduotuvės skyriuose arba kasose aptarnaujame tik po vieną, jei atvykote drauge, prašome palaukti lauke arba automobilyje“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.
Anot jo, jei dėl to kils konfliktų, tam yra apsaugos darbuotojai, administracija.
„Maximose“ apsaugos darbuotojai klientų srautus nuo trečiadienio reguliuos pagal parduotuvių plotą – vienas žmogus 20-čiai kv. metrų, o siekiant kad apsipirktų ne daugiau dviejų žmonių grupė, bus skelbiama viešai bei prašoma reaguoti kasininkų.
„Prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerija buvo išplatinusi tokio pobūdžio rekomendacinį nurodymą ir mes, jo laikydamiesi, įpareigojome savo parduotuvių vadovus kartu su apsaugos darbuotojais vertinti srautus. Reaguodami į didesnius srautus, jau iki dabar juos reguliuodavome ir dalis žmonių turėdavo palaukti“, – BNS sakė „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Parduotuvių tinklo „Lidl“ atstovas Valdas Lopeta BNS sakė, kad pirkėjų srautui padidėjus, apsaugos darbuotojai turės galimybę reaguoti ir prižiūrėti patekimą į parduotuvę.
Turguje yra tiek žmonių, kad vietos ten per dešimt metrų yra. Tai ką reguliuoti?
Turguje gerokai sumažėjo ir pirkėjų, ir pardavėjų
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkės Zitos Sorokienės teigimu, visose šalies turgavietėse maistu prekiaujama „labai nedaug“.
„Halės“ turgavietę Vilniuje administruojančios bendrovės „Tugva“ vadovas Alvydas Bieliauskas sako, kad pirkėjų darbo dienomis sumažėjo iki 70 proc., tačiau veiklos riboti kol kas neketinama.
„Taip atsitiko, kad įvyko savireguliacija. Tiek sumažėjo pirkėjų srautai, pardavėjai patys įspėja, kad laikytųsi saugaus atstumo. Drastiškai žmonių srautai sumažėjo, apie 70 proc. darbo dienomis, sumažėjo atitinkamai ir prekybininkų pajamos ir jie nebeišeina į darbą, dabar jau nėra kokių 20-25 proc.“, – BNS sakė turgavietės vadovas.
Anot jo, specialių atstumų žymų ar atitvarų turgavietėje nebus: „Su veterinarijos specialistais žiūrėjome, stebėjome, todėl toks sprendimas“.
A. Bieliauskas pabrėžė, kad kai kurie pardavėjai, ypač senjorai, nutraukia veiklą, nes jiems rekomenduojama likti namuose ir labiau saugotis koronoviruso.
Bendrovės KTVG („Kalvarijų turgaus valdymo grupė“), administruojanti Kalvarijų turgavietę, vadovas Vytautas Kavaliauskas taip pat sako, jog pirkėjų labai sumažėjo.
„Turguje yra tiek žmonių, kad vietos ten per dešimt metrų yra. Tai ką reguliuoti? Tokia erdvė, kad nėra ką reguliuoti. Nėra pirkėjų. Vienas kitas ateina“, – BNS teigė V. Kavaliauskas.
Pasak jo, maisto prekybos salėse dirba ne visi pardavėjai. Nedirbantieji, žada turgaus vadovas, bus atleisti nuo mokesčių už vietų nuomą.
Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė, kad maisto prekių parduotuvės, vaistinės privalo riboti pirkėjų srautus, apsipirkti uždrausta didesnėms nei dviejų žmonių grupėms, tarp pardavėjų privalu išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius2
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą2
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...
-
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tokios vertės paramos Ukrainos energetikos sektoriui programą. ...
-
Vyriausybė: 74 mln. eurų RRF lėšų – baterijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams
Beveik 74 mln. eurų iš Lietuvai skirtų Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų bus papildomai skirta energijos kaupimo įrenginiams (38,55 mln. eurų) bei dviračių ir pėsčiųjų takams įrengti (...