Penki praktiški patarimai grąžinantiems vienkartines pakuotes

 • Teksto dydis:

Parduotuvių lentynose jau pasirodo naujuoju užstato sistemos ženklu pažymėta tara – vienkartinės stiklinės, metalinės ir plastikinės pakuotės. Už šias pakuotes imamas 10 ct vertės užstatas, kuris grąžinamas, kai pirkėjas grąžina tarą – į taromatus arba rankinio surinkimo vietose. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ pateikia 5 patarimus, kuriais rekomenduojama vadovautis grąžinant pakuotes.

Įsidėmėkite užstato sistemos ženklą

Visos užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės yra pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide. Tik už taip paženklintas pakuotes yra imamas ir grąžinamas užstatas.

Kad gyventojams būtų dar patogiau, į taromatus galima grąžinti ir daugkartinėje gėrimų pakuočių užstato sistemoje dalyvaujančią tarą – stiklinius alaus ir giros butelius. Nuo vasario 1 d. už tokias pakuotes gyventojams grąžinamas 10 ct. užstatas.

Nelamdykite pakuočių ir neplėšykite jų etikečių

Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas grąžinamai tarai taikomi tokie patys reikalavimai – pakuotės turi būti tuščios, nesulamdytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Kitu atveju pakuotė nebus atpažinta, o užstatas už ją negrąžinamas.

Nekaupkite taromatų išduotų kvitų

Taromatai išduoda kvitą, kurį galima atsiimti grynaisiais pinigais, arba įsigyti prekių toje parduotuvėje. Gavus kvitą, nebūtina skubėti jo išsikeisti, užstatą galima susigrąžinti ir kitą dieną. Tačiau rekomenduojama kvitų nekaupti, kad jie nepasimestų ir neprarastumėte užstato.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad taromato išduotas kvitas galioja tik toje parduotuvėje, kurioje grąžinote pakuotes.

Plastikinius butelius grąžinkite su kamšteliais

Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas galite grąžinti buteliukus ir be kamštelių. Tačiau kamštelis padeda išlaikyti nepakitusią buteliuko formą. Be to, grąžinant tarą su kamšteliais, didėja surenkamo plastiko kiekis, dar labiau mažinama tarša gamtoje.

Nekaupkite taros namuose, o ją grąžinkite

Nėra nustatyto laiko, per kurį reikėtų grąžinti tarą. Vis dėlto nesulamdytos pakuotės užima nemažai vietos, todėl patogiausia jas pasiimti kaskart einant į parduotuvę. Vietas, kuriose galite grąžinti pakuotes, rasite adresu www.grazintiverta.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

PAKOLKAS GOVNO KVAPAS

PAKOLKAS GOVNO KVAPAS portretas
SURINKAU GĖRIMO RASA BRŪKŠNINĮ KODĄ NEDALYVAUJA SURINKIME. PO TO LENKŲ NELEČIOVENKA MINERALINIS IR NEDALYVAUJA. TAI KĄ PRIIMAT KLAUSIMAS, TIK SAVO JUS PAPIRKTŲ PONŲ.

silvika

silvika portretas
O taip,Radviliskyje Norfoje ir uz sena pakuote ima uzstata

Kristina

Kristina portretas
Pagaliau atėjo ši sistema ir pas mus - ilgai laukiau - nuo 1996 m. Būtent tais metais jau buvau pripratinta šia sistema naudotis gyvendama Vokietijoje. Be to tokia pat sistema jau buvo naudojama Olandijoje, Danijoje, o gal ir dar kitur. Esmė - tose šalyse maisto parduotuvės dirba tik iki 17 ar 18 val. Šeštadieniais tik iki pietų. Taigi gyventojai neturėdami galimybės lakstyti su tuščiais buteliais po darbo, juos keičia dėžėmis šeštadieniais. Kitas pliusas - emigrantai ar kiti nepasiturintys gyventojai masiškai šluoja šiukšlines ir priduoda išmestą pavienę tarą - patikėkit - jie kaip grifai išvalo aplinką nuo šių šiukšlių. Taigi - mūsų bomžams - tai nerealus pajamų šaltinis (tik nereikia suglamžyti). Gal mažiau stovės su ištiesta ranka prie parduotuvių, o imsis nesunkaus darbo? Pagyvensim - pamatysim. Aš - UŽ.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių