Lietuvos oro uostai: esame pasirengę aptarnauti išskirtinius NATO svečių lėktuvus

  • Teksto dydis:

Lietuvos oro uostai skelbia esantys pasirengę aptarnauti išskirtinius NATO susitikimo dalyvių lėktuvus, tarp jų ir JAV prezidento – „Air Force One“.

„Vilniaus ir Kauno oro uostai pasirengę priimti didelius ir įspūdingus valstybių vadovų lėktuvus, kurie neretai vadinami skraidančiais prezidentų rūmais ir vadavietėmis“, – rašoma antradienį išplatintame pranešime.

Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros projektų vadovas Martynas Jaugelavičius atkreipia dėmesį, kad ilgus nuotolius galintys įveikti lėktuvai „dažnai yra stipriai modifikuoti civiliniai orlaiviai, aprūpinti moderniausia įranga ir technologijomis ir kitaip pritaikyti išskirtinėms reikmėms“.

„Taigi tai – neeiliniai orlaiviai, o pamačius tokius iš arti įspūdis išlieka tikrai ilgam“, – sakė jis.

M. Jaugelavičius pastebi, kad valstybiniai lėktuvai dažnai atspindi šalių partnerystes ir tam tikrus prioritetus.

„Pavyzdžiui, JAV, Japonijos, Pietų Korėjos, Lenkijos vadovai skraido su amerikiečių „Boeing“ kompanijos lėktuvais. Kai kurios kitos Europos šalys bendradarbiauja kurdamos ir gamindamos „Airbus“ modelius, todėl šios bendrovės orlaivius naudoja Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Ispanijos valdžios lyderiai. Tai nėra taisyklė visais atvejais, tačiau aiškiai matoma koreliacija“, – teigė jis.

Ekspertas teigia, kad, pavyzdžiui, Prancūzijos prezidentas su delegacija turėtų atskristi su „Airbus A330-200“. Ispanijos politikos lyderiai ir monarchai įprastai keliauja su modifikuotais „Airbus A310“.

Aviacijos eksperto vertinimu, „Airbus A310“ yra senas modelis, kurį pamatyti gyvai – retenybė. Stipriai pakeistą „Airbus A310“ versiją naudoja ir Karališkosios Kanados oro pajėgos. Oficialus Kanados valstybinio lėktuvo pavadinimas yra „Airbus CC-150 Polaris“.

Svečiai iš Pietų Korėjos į Lietuvą turėtų atskristi su „Code One“ vadinamu „Boeing 747-8i“, kurį nuomoja iš „Korean Air“ oro linijų bendrovės. Lėktuvas yra aprūpintas gausybe saugumo priemonių, kurios saugo lėktuvą nuo ryšių sutrikdymo, elektromagnetinių impulsų atakų, šilumos šaltinį aptinkančių raketų.

Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros projektų vadovas įsitikinęs, kad daugiausia lėktuvų stebėjimo entuziastų dėmesio sulauks „Air Force One“ – lėktuvas, kuriuo keliauja JAV prezidentas.

Lietuvos oro uostai primena, kad artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniaus oro uosto ir aplinkinėse teritorijose įsigalios sustiprinti saugumo reikalavimai, patruliuos kariškiai ir viešojo saugumo pareigūnai, vykdomos patikros.

Stebėti orlaivių nusileidimą, pakilimą, manevravimą ant aerodromo takų bus leidžiama tik iš specialiai tam įrengtos aikštelės šalia Salininkų sodų.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

To antanas

To antanas portretas
Kaip antanas taip durnas

Antanas

Antanas portretas
xaxaxaxa isskirtinius,idomu kuom jie tokie isskirtiniai paprasti lektuvai kaip ir kiekviena diena leidziasi ir kyla musu oro uostose:)))

Gentvilai

Gentvilai portretas
O kas mokes uz nuosavu lėktuvų tarsi?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių