Pasaulio ekonomikos forumo dalyviai sutaria, kad artimiausiu metu naftos ir dujų kaina stabilizuosis arba dar truputį mažės, o vėliau turėtų vėl pradėti kilti. Tai LRT Radijui sako Davose viešintis „Lietuvos energijos“ vadovas, kuris dalyvavo diskusijoje apie krentančias naftos kainas.
Anot Daliaus Misiūno, ateityje naftos ir dujų kaina didės, nes augs vartojimas, ypač Azijoje.
„Beveik vieningai visi pasisako, kad artimiausiu metu kaina išliks žema arba net dar šiek tiek sumažės, – teigė Davose viešėjęs D. Misiūnas. – Jaučiasi tokia bendra nuotaika, kad dabartinė situacija su žemomis naftos kainomis yra sąlygota to, kad pasiūla viršija paklausą. Tačiau ekspertai gana aiškiai pasisakė, kad ateityje energijos vartojimas pasaulyje kils, ir tai lems, kad tiek naftos, tiek dujų paklausa didės, todėl ir kaina ilgalaike prasme turėtų pradėti šiek tiek kilti“.
Anot D. Misiūno, daug diskutuojama apie tai, kokia turi būti ribinė naftos kaina, kuri iš esmės neigiamai paveiktų Rusijos ekonomiką.
Pasaulio ekonomikos forume Davose dalyvauja 300 valstybių ir vyriausybių vadovai bei 1,5 tūkst. verslo lyderių.
Forumas baigsis šeštadienį.
Naujausi komentarai