Lietuva pateikė paraišką dėl AMLA įkūrimo Vilniuje

  • Teksto dydis:

Lietuva pateikė paraišką Vilniuje įsteigti Europos Sąjungos (ES) Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu institucijos (AMLA) biurą, pranešė Finansų ministerija.

Anot jos, finansų ministrės Gintarės Skaistės pasirašyta oficiali Lietuvos paraiška Europos Komisijai pateikta penktadienį.

„Šiandien oficialiai pateikėme Europos Komisijai Vilniaus paraišką dėl AMLA įkūrimo“, – pranešime sakė G. Skaistė.

Vyriausybė paraiškai pritarė spalio 11 dieną, o penktadienis yra paskutinė diena ją pateikti. Šalių paraiškas vertins Europos Komisija, paraleliai vykstant Europos Parlamento ir ES Tarybos diskusijoms dėl galutinio sprendimo priėmimo modelio.

Tikimasi, jog AMLA steigimo nugalėtoja paaiškės per artimiausius mėnesius. Anksčiau skelbta, kad sutarimas, kur įsikurs AMLA ir kokį konkrečiai mandatą ji turės, bus pasiektas iki šių metų pabaigos, o nauja institucija darbą pradės kitų metų pirmoje pusėje.

G. Skaistės manymu, Vilnius yra geriausia vieta tokiai agentūrai, nes Lietuvoje yra daug finansų sektoriaus rizikos ekspertų, tai taip pat patogi vieta.

„Įvertinus Lietuvos privalumus – sukauptas finansų sektoriaus rizikų valdymo kompetencijas viešajame sektoriuje, didelę atitikties ekspertų bendruomenę, patogią Vilniaus lokaciją, kultūrų įvairovę ir gerą šalies reputaciją valdant rizikas tiek tradiciniame finansų sektoriuje, tiek ir fintech segmente – esame įsitikinę, kad Vilnius būtų geriausi namai naujai kuriamai ES pinigų plovimo prevencijos agentūrai“, – teigė G. Skaistė.

Ministrės teigimu, Lietuva taip pat yra pasirengusi agentūrai pasiūlyti aukščiausius kokybės standartus atitinkančias patalpas, pasirūpinti AMLA darbuotojų ir jų šeimos narių socialine apsauga ir integracija.

AMLA bus pagrindinė institucija, užtikrinanti vieningą ES finansų sektoriaus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei koordinuojanti veiksmus su valstybių narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių