L. Kukuraitis grasina nutraukti sutartis su pensijų neišnešiojančiomis įmonėmis

Sutartys su bendrovėmis, kurios iki sausio 26 dienos nepristatys pensijų, bus nutraukiamos ir ieškoma naujų pensijų išnešiotojų, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, susitikęs su pensijas išnešiojančios įmonės „Bastaras“ ir „Sodros“ atstovais.

„Yra labai aiškiai įvardyta, kad jeigu iki sausio 26 dienos nebus išnešiotos pensijos, visos sutartys tuose regionuose bus nutrauktos. Aš pažadu, kad jei pensijos nebus išnešiotos, pats viską padarysiu, kad sutartis būtų nutraukta“, – po susitikimo su „Bastaro“ direktoriumi penktadienį žurnalistams sakė L. Kukuraitis.

Pasak ministro, išnešiotojai susiduria su visa eile problemų.

„Problemos yra įvairiausios, nuo to, kad nežinomi kodai, kaip patekti pas žmones, kad žmonės gyvena kituose adresuose nei deklaravę, kad yra sutarimai, konkrečios dienos, kada žmonės laukia (pensijų – BNS)“, – teigė L. Kukuraitis.

Visuma yra tokia, kad pristatyti pensijas tokiam dideliam skaičiui žmonių atrodo per didelis iššūkis.

„Visuma yra tokia, kad pristatyti pensijas tokiam dideliam skaičiui žmonių atrodo per didelis iššūkis“, – sako jis.

Pasak ministro, su problemomis išnešiojant pensijas pagrinde susiduria „Bastaras“, todėl kalbėta buvo būtent su šios įmonės atstovais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministre viceministrė Eglė Radišauskienė BNS sakė neabejojanti, kad žmonės jiems priklausančių pensijų sulauks iki sausio 26 dienos.

„Mes net neprognozuojame, kad gali būti tų žmonių, kurie negaus (pensijos – BNS) dėl tiekėjo, kad jie nenueis (...) Pensijas jie gaus, mes dabar jau matome, kad dalis žmonių eina tiesiai pasiimti į paštą, jau net patys žmonės pradėjo ateiti ir pasiimti pensijas. Taip pat mes raginame visus žmones, kurie turi banke sąskaitas, kad jie naudotųsi galimybe į ją gauti pensijas“, – aiškino E. Radišauskienė.

Ji konkrečiai neatsakė, kiek laiko pensijų turės laukti žmonės, jei jų išnešiotojai neįvykdys įsipareigojimų jas pristatyti iki sausio 26 dienos ir sutartys su jais bus nutrauktos.

„Yra pagal viešuosius pirkimus ypatingos skubos tvarka perkamos paslaugos iš kito tiekėjo ir viskas užtikrinama, kad būtų gauta laiku (...) Čia yra labai greita procedūra, nes toks pirkimas naudojamas, kai atsiranda force majeure (nenugalimos jėgos aplinkybė – BNS)“, – tvirtino E. Radišauskienė.

Ji nesiėmė vertinti, ar naujo pirkimo laimėtojas nesusidurs su tomis pačiomis problemomis, kurios iškilo dabartiniams pensijų išnešiotojams, taip pat neprognozavo, kad šio pirkimo laimėtoju gali tapti iki šiol pensijų pristatymo paslaugas teikęs Lietuvos paštas.

„Tai bet kuriuo atveju būtų paslaugų pirkimas, nes Lietuvos įstatymai nenumato galimybės pasirinkti įmonę netaikant viešųjų pirkimų, ir aš tikrai negalėčiau prognozuoti, kas tuos pirkimus laimės. (...) Mes norime, kad būtų užtikrintas nuoseklus pensijos gavimas žmonėms, kad nebūtų jokių trikdžių“, – aiškino E. Radišauskienė.

„Mes bet kokiu atveju esame įsipareigoję iki sausio 26 dienos pensijas pristatyti. Vienas tiekėjas, kitas tiekėjas, bet žmonės iki 26 dienos pensijas gaus (...) Mes grasiname, kad sutartys bus nutrauktos, dėl to, kad turime galvoti ir apie kitus būdus, jei gausime informacijos, kad pensijos yra negaunamos. Mes nebūtinai dabar turime pasakyti, kokiais būdais pristatysime (pensijas – BNS)“, – sakė ji.

Paklaustas, ar pradėjus keisti išnešiotojus pensijos nevėluos ir toliau, L. Kukuraitis užtikrino, kad ministerija darys viską, jog pensijas gyventojai gautų laiku.

„Užtikrintume, kad žmonės pensijas gautų tom dienom, kuomet yra įpratę. Yra įdirbis, institucijos žino, kada gyventojai yra įpratę gauti ir tada ieškotume būtų, kad padaryti taip, jog žmonės gautų pensijas į namus“, – sako L. Kukuraitis.

Bendrovės „Bastaras“ darbuotojai pensijas nešioja Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Palangos miesto, Kretingos, Šilutės, Vilkaviškio, Jurbarko rajonų, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių gyvenamosiose vietovėse.

Įmonės atstovai situaciją žurnalistams komentuoti atsisakė.

Nuo sausio daliai senjorų pensijas į namus pristato ne Lietuvos pašto darbuotojai, o kitos įmonės, kurios laimėjo „Sodros“ skelbtus viešųjų pirkimų konkursus. Tačiau žiniasklaidoje skelbta, kad beveik pusėje iš 20 savivaldybių įmonės vėluoja lankyti senjorus.

Kilus senjorų nepasitenkinimui dėl vėluojančių pensijų, „Sodra“ žada, kad jos bus išmokėtos iki sausio 26 dienos.

„Prašome visų pensijų gavėjų kantrybės, pensijos tikrai bus išmokėtos iki sausio 26 dienos“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė laikinasis „Sodros“ vadovas Ježy Miskis.

Anot jo, šiuo metu išnešiota 60 proc. pensijų. Didžiausia problema – Vilnuje ir Kaune.

Pensijas į namus gauna maždaug 200 tūkst. senjorų, kurie turi tokią teisę. Iš jų maždaug 97 tūkst. sausį turėjo sulaukti naujų pensiją atnešančių darbuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zina

Zina portretas
BAISU NUO12DIENOS SAUSIO LAUKIU INVALIDUMO PENSIJOS IR NIEKAIP NESULAUKIU JA MAN MOKĖDAVO SOC.SKYRIUS VISADA ATSIIMDAVAU PAŠTE KIEKVIENO.MĖNESIO 12D.O DABAR PAŠTE MAN PASAKĖ LAUKIT ATNEŠ Į NAMUS BET NUO 12-TOS DIENOS TAIP IR NESULAUKIU.RYT JAU 26.KAIP GYVENT UŽ KA MOKĖT MOKESČIUS MAISTA PIRKT JEI DAR PINIGAI NEATNEŠTI?KAIP GYVENTI KA?GĖDA VAGIŲ FIRMA TAIP.GAUNASI .

žmonės mastykit

žmonės mastykit portretas
ISIKLAUSYKIT Į LANSB ŽODŽIUS JUK KĄ JIS SAKĖ BUS KRUVINI RINKIMAI AR NE TOKIU BUDU JIE PRASIDEDA ČIA TIK KUKURAIČIO PRIEDANGA IR VAIDYBA KAD KOKS AŠ GERADARIS KAIP AŠ RŪPINUOSI LIAUDIM

klaunas aferistas

klaunas  aferistas  portretas
ČIA DAR VIENAS BŪDAR SENOLIUS KUO GREIČIAU IŠMARINT O KUKURAITIS BIZNIUKĄ PRASUKS TIPO AŠ GERAS PASITIKĖKIT MANIM JUK TOKS DOSNUS
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių