Kai kurios savivaldybės baiminasi, MMA didinimas išaugins skolas

Kai kurios savivaldybės baiminasi, kad minimalios mėnesio algos padidinimas dar išaugins jų skolas, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Atskiros savivaldybės ir jas vienijanti Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) kreipėsi į Finansų ministeriją ir paprašė papildomo finansavimo.

„Yra Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymas, kuriame aiškiai nustatyta, kad jei Seimas ar Vyriausybė biudžetiniais metais priima sprendimus, dėl kurių keičiasi savivaldybių biudžetų pajamos ir išlaidos, tai jų pokyčiai yra kompensuojami. Tad jei šiemet nebuvo peržiūrimas biudžetas, kitais metais tokios kompensacijos turi būti numatytos. Kiekvienos savivaldybės skaičiavimais, dėl padidėjusio minimalaus darbo užmokesčio papildomų lėšų poreikis šiais metais viršija 12,5 mln. litų, o kitąmet sieks beveik 31 mln. litų“, - teigė LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Anot Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo Vytauto Lenkučio, savivaldybių biudžetų rinkimo planai vykdomi.

„Iki rugpjūčio 1 dienos jau įvykdyta beveik 61 proc. metinio plano. Be to,padidėjus minimaliai algai savivaldybės papildomų pajamų gaus iš gyventojų pajamų mokesčio. Nereikėtų pamiršti ir to, kad savivaldybės pačios biudžetinėse įstaigose nustato etatus ir tvirtina biudžetus. Tad jos pačios turi galvoti ir spręsti, iš kur gauti pinigų padidėjusiai minimaliai algai“, - Finansų ministerijos poziciją aiškino V. Lenkutis.

Šakių rajono meras Juozas Bertašius skaičiuoja, kad norint įgyvendinti šalies valdžios sprendimą nuo rugpjūčio 1 dienos MMA padidinti 50 litų vietos ižde reikia rasti daugiau kaip 350 tūkst. „atliekamų“ litų. Rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose už minimalų atlygį dirba 530 darbuotojų.

„Mūsų rajone beveik nėra jokių pramonės įmonių, iš kurių būtų galima surinkti daugiau gyventojų pajamų mokesčio. Tad Vyriausybės sprendimas nelabai suvokiamas, nes jis reiškia, jog iš savo biudžeto turime paimti dalį pinigų tam, kad įgyvendintume nutarimą. Nors tam lėšų turėtų numatyti pati Vyriausybė“, - sakė J. Bertašius.

„Lietuvoje jau nėra savivaldybės, kuri nebūtų pasiskolinusi. Vidutiniškai skolos siekia apie 40 proc. savivaldybių biudžetų. Naujos skolos mus tik dar labiau gramzdins“, - tikino Šakių rajono vadovas.


Šiame straipsnyje: MMAmokesčiaiMinimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.

Užtat

Užtat portretas
reikėjo ne minimalią algą, o neapmokestinamą minimumą didint! Bet mūsuose, kaip visada, viskas atbulai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių