Įsteigtas naujas fondas rems mokslinius tyrimus ir inovacinę veiklą

 • Teksto dydis:

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įsteigtas Inovacijų skatinimo fondas skatins investicijas į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą. Per fondą įgyvendinamoms finansinėms priemonėms šiuo metu numatyta skirti 21 mln. eurų, o ateityje, priklausomai nuo poreikio, gali būti plečiamas finansinių priemonių spektras, tad ir joms įgyvendinti reikalingų lėšų planuojama skirti daugiau, sakoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime.

„Siekiant modernios, tvarios ir atsparios šalies ekonomikos, labai svarbu pritraukti kuo daugiau investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų sritis. Naujai įsteigtas fondas sudarys galimybę verslui kur kas paprasčiau gauti lėšų įvairioms inovatyvioms idėjoms įgyvendinti, be to, jis bus ypač naudingas inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktų vystymui. Investicijas gavusios bendrovės sukurs daugiau aukštesnės pridėtinės vertės ir inovatyvių produktų – tai mūsų ekonomikos ateitis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Fondo veikloje numatytos dvi pagrindinės finansinės priemonės: „Perspektyva“, kurią planuojama pradėti įgyvendinti šių metų pirmąjį ketvirtį, ir „Akceleratorius 2“, kurią planuojama įgyvendinti ne anksčiau kaip 2022 metais.

„Perspektyva“ – finansinė priemonė, kurios tikslas skatinti inovacijų diegimą, suteikiant verslo subjektams palankias finansavimo sąlygas tiesiogiai „Invegos“ teikiamų paskolų forma. „Akceleratorius 2“ – akceleravimo ir investavimo veiklas apimanti rizikos kapitalo priemonė, kuriai būtų skirta iki 20 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Ši finansinė priemonė skatintų startuolių ekosistemos plėtrą ir verslumą.

Fondas finansuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lėšomis, jo valdytoja – „Invega“. Prie fondo gali prisijungti ir kiti asignavimų valdytojai, siekiantys per fondą įgyvendinti inovacijų skatinimui skirtas finansines priemones.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skaičiuoja, kad fondas teiks naudą ir valstybės finansams, nes skatins naujų produktų kūrimą ir pardavimą, didins inovatyvaus verslo sumokamus mokesčius į valstybės biudžetą.

Jis būtų naudingas Lietuvos ekonomikai, kadangi šio fondo investicijos kartu su jomis paskatintomis privačiomis investicijomis per laikotarpį iki 2040 metų pabaigos gali kasmet siekti vidutiniškai 0,14 procento šalies bendrojo vidaus produkto.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių