Įsigalioja atsiskaitymų grynaisiais ribojimai: mokėti bus galima tik iki 5 tūkst. eurų

Nuo lapkričio 1-osios tiek įmonėms, tiek gyventojams mokėti grynaisiais bus galima tik iki 5 tūkst. eurų, o virš šios sumos reikės daryti pavedimus per banką.

Tačiau atsiskaitymai grynaisiais bus toleruojami, pavyzdžiui, kai viena sandorio pusė neturės sąskaitos, reikės atsiskaityti greitai, neveiks internetas ar kitais atvejais. Apie tai teks informuoti Valstybinę mokesčio inspekciją. Tai turės padaryti abi pusės.  

Įmonės, kurios nepaisys draudimo ir grynaisiais atsiskaitys virš 5 tūkst. eurų, bus pripažintos neatitinkančiomis minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų. Tai reiškia, kad jos vienus metus negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. 

Gyventojai, nepaisysiantys reikalavimo, nebegalės pagrįsti turto įsigijimo ir pajamų gavimo šaltinių.

Įmonėms ir gyventojams taip pat grės baudos už atsiskaitymo grynaisiais virš 5 tūkst. eurų taisyklių pažeidimus. Baudos, priklausomai nuo mokėjimų sumos, sieks nuo 100 iki 4 tūkst. eurų.

Baudos, priklausomai nuo mokėjimų sumos, sieks nuo 100 iki 4 tūkst. eurų.

Jeigu perviršis grynaisiais sieks iki 2,5 tūkst. eurų, abiem sandorio šalims grės 100–500 eurų bauda, o įmonių vadovams – 200–1000 eurų. Už pakartotinį pažeidimą baudos dvigubės.

Kai leistina atsiskaityti grynaisiais suma bus viršyta 2,5–25 tūkst. eurų, baudos sieks 200–1000 eurų, o įmonių vadovams – 1–2 tūkst. eurų, už pakartotinį pažeidimą – atitinkamai 1–2 tūkst. ir 2–3 tūkst. eurų.

Didžiausios baudos grės, jeigu atsiskaitant grynaisiais „lubos“ bus viršytos daugiau nei 25 tūkst. eurų: jos bus atitinkamai 1–2 tūkst. ir 2–3 tūkst. eurų, o už pakartotinį pažeidimą – iki 3–4 tūkst. eurų. 

Lietuvos banko duomenys rodo, kad 97 proc. visų mokėjimų nesiekia 5 tūkst. eurų, o 92 proc. yra iki 1250 eurų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba sako, kad nekilnojamojo turto rinkoje apie 26 proc. atsiskaitymų dar sudaro grynieji pinigai. NAUJAUSI KOMENTARAI

x

x portretas
Jau senokai musu valdzia neskaito mus zmones uz savosius ,mes jem avynu ir eveliu banda su kuriais galima eksperimentuot , pazaist kaip jie nori, kisa pagalius i ratus kaip tik gali , tai nieko nuostabaus , kad valstybe jos gyventuojai beveik suzlugdyti.gaila kad tik dalys zmoniu turi galva ant peciu ir supranta kas ir kaip dedas .LIUDNA istikruju.tikiekimes dar siuos Naujuosius metus atsvesim linksmai:) ar jau ziurek patamsei teks sedet ir be fejerverku

Q

Q portretas
Daugiausia liudės bandiuganai ir žulikai , bobutės ir pensionikai daugiau 5k tokiems neduos ...

Pensininkas

Pensininkas portretas
Problemu turesim uztektinai, dings elektra, sugestu informacines technologijos, pametus kortele, uzmirsus prisijungima.. Banko skyriu vis mazeja, o i likusius, kad patekti privaloma isankstine registracija.. Tipo valgyti galima pakenteti, juk nesikti :)) Vyriausybe ir bankai is zmoniu tyciojasi
VISI KOMENTARAI 41

Galerijos

Daugiau straipsnių