E. Gentvilas: žemdirbiai turi susitarti, be kurių lengvatų galėtų išgyventi

Seimo narys Eugenijus Gentvilas sako, kad žemdirbius verčia protestuoti blogėjanti jų finansinė padėtis, tačiau ateityje vis tiek gali tekti diskutuoti, kokių lengvatų jie turės atsisakyti.

„Nuosekliai trejus metus žemdirbių padėtis tikrai blogėja dėl įvairių priežasčių, ne vien tik dėl valdžios sprendimų. Kita vertus, valdžia dabar kėsinasi į žemdirbių lengvatas. Tačiau objektyviai blogėjanti žemdirbių padėtis verčia juos protestuoti“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

Anot jo, išskirtinės lengvatos daro ūkininkus nemėgstama veiklos kategorija.

„Žemdirbių organizacijos turi įsiklausyti – nuolatinis gyvenimas lengvatose daro ūkininkus nemėgstama veiklos kategorija. Jie turėtų patys sėsti ir susitarti, be kurių lengvatų galėtų išgyventi ir eiti į aljansą su valdžia, o ne taip, kad įsikalame kuoliukus žalių kryžių pavidalu ir niekur nė per žingsnį nesitrauksime“, – teigė parlamentaras.

Seimo narys sutinka, kad šiuo metu tarp žemdirbių ir kitos srities darbuotojų yra jaučiamas susipriešinimas.

„Jie tikrai daugeliu atveju pagrįstai ar nepagrįstai turi lengvatų, kurių neturi kiti socialiniai sluoksniai. Čia reikalingas dialogas. Jei toje pusėje žemdirbių stovi gausybė įvairių interesų grupių, asociacijų, aljansų ir taip toliau, jie turi rasti priėjimą prie valdžios sprendimų ir susitarti. Negalės taip išlikti, kad 23 ar 25 lengvatos galioja, ir jei į bent vieną tų lengvatų kėsinamasi, tai jau yra mirtis drambliams“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

„Sutinku, kad yra įvykęs toks emocinis supriešinimas“, – pridūrė jis.

Antradienį šimtai ūkininkų su traktoriais protestuodami išvažiavo į šalies kelius.

Pirmoji ūkininkų protesto akcijos dalis „Žaliasis kryžius“ vyksta nuo lapkričio pradžios. Ūkininkai savo laukuose stato žalius kryžius, kurie, anot akcijos rengėjų, simbolizuoja ne tik derlingą dirvožemį, sveiką aplinką, sveiką ir skanų maistą, bet ir atspindi Lietuvos žemdirbių diskriminaciją ES, žemdirbių supriešinimą su visuomene.

Kryžių statymu taip pat protestuojama prieš žemdirbio vardo menkinimą ir jo amato žlugdymą.

Nesulaukę valdžios reakcijos į protestą, gruodžio pradžioje visos Lietuvos ūkininkai ketina traktoriais keliauti į Vilnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Zemdirbiai turi normaliai gyventi,o ne isgyventi sunkiai dirbdami
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių