D. Kreivys: VERT prognozuojamų kainų už elektrą ir dujas žmonėms mokėti nereikės

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovui paskelbus naujausias prognozes, kad reguliuojama elektros kaina buitiniams vartotojams 2023 metais gali didėti beveik du kartus, o  dujų kaina –  2,6-2,8 karto, energetikos ministras Dainius Kreivys tikina, kad tokių kainų gyventojams mokėti nereikės.

„Reguliatorius jau anksčiau buvo įvardijęs šitas kainas ir aš tikrai galiu pasikartoti, kad Vyriausybė tikrai nepaliks žmonių su šitokiomis kainomis ir tos kompensacijos bus reikšmingos, o kokio jos bus dydžio, sužinosime visai neužilgo“, – žurnalistams trečiadienį sakė D. Kreivys.

„Tai nėra tos sumos, kurias žmonėms reikės mokėti“, – teigė ministras.

D. Kreivys neatskleidė, kokio dydžio kompensacijos gyventojams bus mokamos nuo sausio. 

„Nenoriu prognozuoti, nes ne energetikos ministras vienas sprendžia, sprendžia visa Vyriausybė biudžeto apimtyje. (...) Noriu patikinti, kad Vyriausybė maksimaliai prisidės, kad žmonės minimaliai pajaustų karo pasekmes, kurias mes jaučiame“, – teigė D. Kreivys.

Jis taip pat nekomentavo, ar kompensacijos bus mokamos tik iki tam tikro suvartoto elektros kiekio – iki šiol siūlyta 150 kWh per mėnesį riba.

VERT trečiadienį paskelbė naujausias prognozes, pagal kurias visuomeninio elektros tiekimo kaina nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams 2023 metais gali siekti 64 centus už kilovatvalandę – beveik dukart daugiau negu dabar, kai ji yra 33 centai (be 9 centų valstybės kompensacijos).

Tuo metu prognozuojama gamtinių dujų kaina, priklausomai nuo jų suvartojamo kiekio, kitąmet siekia 3,75-4,15 euro už kubinį metrą – 2,6-2,8 karto daugiau nei šių metų antrąjį pusmetį, kai ji yra 1,31-1,56 euro už kubą, arba 1,02 euro ir 77 centai su 54 centų valstybės kompensacija.

Visuomeninis elektros tarifas šiuo metu taikomas 434 tūkst. buitinių vartotojų. 

Vyriausybė nuo sausio žada mokėti gyventojams kompensacijas už dujas ir elektrą, tačiau kokios jos bus, kol kas neatskleidžiama. Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad tam reikės virš 1 mlrd. eurų, Prezidentūra skelbė 1,3 mlrd. eurų sumą, o jei būtų įšaldytas dabartinis 24 centų už elektros kWh tarifas, tam reikėtų 1,6 mlrd. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
taigi, visa pagaminta elektra suteka į BENDRĄ katilą... ir visi vartotojai yra prijungti prie to katilo ir semia iš jo kiek jiems reikia... o toliau tik popierinė-elektroninė apskaita ir pinigų srautų perskirstymas... tai apie ką mes kalbamės ir ginčijamės?... man atrodo, kad šiame procese kažkas labai tamsu...

Anonimas

Anonimas portretas
Oastapas kaip visa laika SAVO VIETOJE ir PISA PROTA !

Moki vagi \\\\\.../////

Moki vagi \\\\\...///// portretas
mokės?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių