Būsto šildymo išlaidų kompensacija: kaip ją gauti neišėjus iš namų

  • Teksto dydis:

Skaičiuojama, kad dėl rekordiškai išaugusių energijos išteklių kainų apie 20–30 proc. daugiau šalies gyventojų įgis teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją. Siekiant palengvinti ir supaprastinti būsto šildymo išlaidų, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų gavimą, jos besikreipiantiems gyventojams bus skiriamos iš karto visam šildymo sezonui, jeigu dėl jų kreiptasi likus vienam mėnesiui iki šildymo sezono pradžios arba šildymo sezono metu.

Tai reiškia, jog pakaktų vieno prašymo, kad sunkiau besiverčiantys ar net vidutines pajamas uždirbantys šalies gyventojai visą šaltąjį laikotarpį galėtų gauti kompensacijas. Tai galioja prašymams, pateiktiems po šių metų rugsėjo 1 d.

Šie įstatymų pakeitimai galios du šildymo sezonus, t. y. 2022–2023 m. ir 2023–2024 m.

Svarbu. Priklausančias kompensacijas bus galima gauti atgaline tvarka, t. y. už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijų. Pavyzdžiui, jeigu kreipsis 2023 m. balandžio mėnesį, kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022 m. spalio, lapkričio, gruodžio, sausio, vasario ir kovo mėnesius.

Keturi žingsniai, kaip pasiskaičiuoti, ar jums priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija

Pasinaudokite www.spis.lt Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Pirmas žingsnis. Pateikite informaciją apie būstą: jo plotą ir gyvenančių žmonių skaičių. Turi būti nurodytas būste deklaruotų gyventojų skaičius, o jei būstas nuomojamas ir nuomos sutartis įregistruota Registrų centre – būstą nuomojančių asmenų skaičius.

Antras žingsnis. Pateikite informaciją apie pajamas. Įveskite visas paskutinių trijų mėnesių iki kreipimosi gautas pajamas: darbo užmokestį „į rankas“, pajamas, susijusias su individualia veikla, socialines išmokas, pensijas ar kt.

Svarbu. Iš jų atskirai nurodykite pajamas, kurios gautos kaip darbo užmokestis, pajamos, susijusios su individualia veikla, ar gauta nedarbo socialinio draudimo išmoka.

Laukelyje „kurios mažinamos“ parinkite šių pajamų mažinimo procentą, pavyzdžiui, 30 proc. tris ar daugiau vaikų auginantiems asmenims. Sumažinus pajamas, dirbantiems priklausys didesnio dydžio būsto kompensacija.

Į pajamas neįskaitoma: išmoka vaikui (vaiko pinigai), socialinio draudimo našlių pensija, vienišo asmens išmoka, transporto išlaidų ir (ar) tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia, vienkartinės išmokos, pašalpos ir kt.

Trečias žingsnis. Nurodykite išlaidų už būsto šildymą sumą. Jeigu sąskaitų dar negavote, galima pateikti preliminarias.

Ketvirtas žingsnis. Sužinosite, kokio dydžio kompensacija jums priklauso, o kiek turite mokėti patys. Gali būti, kad būsto šildymo išlaidos bus kompensuojamos 100 proc., t. y. nieko nereikės mokėti.

Jei pasinaudojus būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle matyti, kad kompensacija galimai priklauso, prašymą dėl kompensacijų skyrimo galima pateikti elektroniniu būdu www.spis.lt arba kreipiantis į gyvenamosios vietos savivaldybę.

Prieš pildant prašymą el. būdu, galima peržiūrėti mokomuosius vaizdo filmus (vaizdo instrukcijas) su įgarsinimu ir titrais, kaip prisijungti prie SPIS ir užpildyti bei pateikti prašymą.

Svarbu. Gyventojams už normatyvinį būsto plotą kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir dviejų VRP dydžių (294 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba trijų VRP dydžių (441 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.

Primenama, kad iki 2024 m. balandžio 30 d. pratęstas terminas, kai, skiriant piniginę socialinę paramą, nevertinamas nuosavybės teise turimas asmenų turtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rita

Rita portretas
Gėda valstybei kiek reikalauja iš žmogaus už kažkokią tariamai lengvatą . Pirma leido sukelti mokesčius iki debesų, paskui siūlo lengvatą mainais už visų bute registruotų žmonių asmeninės banko sąskaitos informaciją,leidimą kištis į asmeninį gyvenimą ir tikrinti namus . Gaila senų ir nesenų žmonių kurie patikėjo valstybės dosnumu ir tikiuosi šį kartą nusivylę dar ilgai nepamirš, kad čia valdiškas lengvatas gauna tik turtingi ir tie kurie išviso piršto nepajudina dėl ligos ar tingėjimo.

Bustas

Bustas portretas
sildomas duju katilu. Tai kaip pateikti islaidas sildymui,jei jos kardinaliai skiriasi kas menesi!? Name registruoti trys zmones,bet vienas gyvena nuolat ir dirba kitur,ten moka mokescius. Kaip deklaruoti pajamas : visas i kruva,atskirai kiekvieno,ar skaiciuoti registruotojo,bet negyvenancio ir uz sildyma nemokancio? Cia bus tiek velniavos,kad biednesni negaus nieko,o turtingiems - dar prides!

taip

taip portretas
paskambinau i savivaldybe pasakiau duomenis ir dar rado vietos iregistravo data savo seniunijos ir kokius popierius pristatyt o ten bus matyt 1z kolkas pasiseke bandykit ????
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių