Baltarusijos opozicija ragina stabdyti „Belaruskalij“ trąšų tranzitą

Trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms trąšų gamintojai „Belaruskalij“, Baltarusijos opozicija ragina Lietuvą stabdyti įmonės trąšų tranzitą, pranešė Sviatlanos Cichanouskajos biuras.

„Režimas uždirbdavo pinigus daug metų pardavinėdamas kalio trąšas ir „Belaruskalij“ yra pelno šaltinis, tačiau jis taip pat ir įrankis represijoms prieš darbuotojus. Mes tikimės, kad sankcijos sustabdys trąšų importą ir tranzitą, kol teisės viršenybė bus atkurta“, – rašoma pranešime.

„Režimas turi vienintelį būdą sustabdyti sankcijas, tai yra įvykdyti baltarusių reikalavimus – sustabdyti represijas ir smurtą, paleisti politinius kalinius ir pradėti derybas dėl naujų, laisvų rinkimų“, – teigiama jame.

Baltarusių opozicija taip pat sako suprantanti, kad sankcijos yra Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos „nusikaltimų pasekmė“.

„Šalis nevykdo savo tarptautinių įsipareigojimų, pažeidžia žmogaus teises, kelia grėsmę regiono saugumui. Sankcijos yra bausmė ir įspėjimas užkirsti kelią tolesniam piktnaudžiavimui valdžia ir režimo nusikaltimams“, – teigia S. Cichanouskajos biuras.

„Belaruskalij“ yra pelno šaltinis, tačiau jis taip pat ir įrankis represijoms prieš darbuotojus.

„Lietuvos geležinkeliai“ trečiadienį pranešė, kad gruodį per Lietuvą į Klaipėdos uostą dar gabens „Belaruskalij“ trąšas, nes Baltarusijos bendrovė už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“, ar šios paslaugos Baltarusijos įmonei bus teikiamos toliau, priklausys nuo sankcijų režimo, valstybės institucijų sprendimų bei bankų pozicijos, ar aptarnauti jos pavedimus.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nematanti galimybių „Belaruskalij“ trąšas per Lietuvą vežti ilgai.

JAV Iždo departamentas rugpjūtį įvedė sankcijas „Belaruskalij“ ir iki gruodžio 8 dienos verslui davė laiko užbaigti sandorius. Praėjusį ketvirtadienį JAV išplėstose sankcijose atsidūrė ir „Belaruskalij“ produkcijos eksportuotoja „Belaruskaja kalijnaja kompanija“ (BKK). Sandoriai su ja turi būti baigti iki kitų metų balandžio 1-osios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stebėtojas

Stebėtojas portretas
Nelaimingi idiotai...

Morgana

Morgana portretas
Ko išsilakstėt, kodėl namuose nekovojat. Reikalautojai

Klounai

Klounai portretas
Kiek šūvių paleido toji opoziciją į omoninkus? Nei vieno. Pirma bent jau padorų sukilimą surenkite klounai o ne svetimai valstybei , kurį jus bailius priėmė aiškinkite ką daryti
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių