Apribojus atsiskaitymus grynaisiais – beveik pusė tūkstančio išimčių

Nuo lapkričio 1-osios apribojus atsiskaitymus grynaisiais, naujos tvarkos išimtimi pasinaudota beveik pusę tūkstančio kartų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) per lapkritį sulaukė 462 pranešimų, kai žmonės ar įmonės sudarant didesnį negu 5 tūkst. eurų vertės sandorį – pirko arba pardavė prekes ar paslaugas – dėl įvairių priežasčių atsiskaitė  grynaisiais, o ne pavedimu, kortele ar kitais būdais.

Kaip BNS informavo VMI, apie tokius atsiskaitymus jai pranešė 56 fiziniai asmenys ir 406 įmonės.

VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė BNS nurodė, kad šiuo metu VMI analizuoja tokius pranešimus.

„Šiuo metu yra vykdomi informacinės sistemos, kuri apdoros gautus duomenis, pritaikymo darbai“, – BNS teigė R. Virvilienė.

Ji negalėjusi pateikti informacijos, kodėl ir už ką buvo atsiskaityta grynaisiais. 

Seimo priimtos Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pataisos leidžia naudoti grynuosius, kai tarpusavio atsiskaitymai, taip pat bet kokie kiti mokėjimai negali vykti negrynaisiais, nes mokėjimo paslaugų teikėjai neteikia tokių paslaugų, o būtina atsiskaityti nedelsiant. Tokiais atvejais grynųjų pinigų gavėjai per 10 dienų apie tokius sandorius turi pranešti VMI.  

Seimas pataisas priėmė birželį, juo siekiama mažinti šešėlį ir pinigų plovimo riziką.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, grynaisiais pinigais dažniausiai atsiskaitoma automobilių prekybos bei remonto, prekybos metalais, mažmeninės prekybos sektoriuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Banditu gauja

Banditu gauja portretas
Lietuva uzvalde organizuota banditu gauja

Sonatai

Sonatai portretas
tai kad nėra kam būti tikra valdžia. Prisiminket kap valdė preita kadensija valstiečiai? Ogi svarstė visokius gemalu istatimus* kirto miškus * Veryga lakstė su daržoviu tvarkarasčiu moksleiviam* panaikino tikrus vaistus *Kepenis iš viso su savo imunitetas imunitetui Ar anie palietė bent viena tikrai reikalinga sprest probelma? Neatsimenu. Tik Karbauskis papurtė LRT mafija bet paskui gavo i ragus ir buvo nutubdytas vieningo politinio partiju susivienijimo.Tai ka reik sekanti karta rinkt? Šita valdžia žinoma katastrofa bet iš ko ir ka kita kart rinkt?

Klpd.

Klpd. portretas
Akivaizdus užsienio bankų diktatas Lietuvos respublikos piliečiams. Jeigu aš, dėl galimai nupirktos iš mano šalies administratorių, prievartos turiu atiduoti-gauti darbo užmokestį ar kitas išmokas tik per saskaitą banke, tai kodėl man nuolat įvedami visokie piniginių operacijų veiksmų ribojimai? To pačio banko kuriam malonėjau atiduot saugojimui savo uždarbį...PINIGAI MANO!!! Ir su jais aš galiu daryti ką tik noriu įstatymų numatyta tvarka...O jeigu man neleidžiama, tai jau yra pasikėsinimas į mano nuosavybę ir mano lygių galimybių pažeidimas! Ar ne taip ponai ?:D)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių