25 dujų tiekėjai Europos Sąjungai siūlo įsigyti daugiau nei 13,4 mlrd. kubų dujų

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungai (ES) praėjusią savaitę paskelbus pirmąjį bendro dujų pirkimo konkursą, 25 tarptautinės dujų tiekėjos Bendrijai siūlo parduoti daugiau nei 13,4 mlrd. kub. metrų dujų, antradienį pranešė Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje.

Tuo metu 77 bloko bendrovės, taip jų ir Lietuvos „Ignitis“, pateikė paraiškų įsigyti apie 11,6 mlrd. kub. metrų dujų. Pirmasis konkursas apima dujų pristatymą nuo 2023 metų birželio iki 2024 metų gegužės.

„Tai itin didelė mažiau nei prieš penkis mėnesius sukurtos priemonės sėkmė. Europos Komisija atliko telkėjo ir tarpininko vaidmenį, o dabar atitinkamos šalys turi sudaryti susitarimus. Tai yra naudinga visoms pusėms“, – pranešime teigė EK vicepirmininkas energetikai Marošas Šefčovičius.

Dėl tiekimo sąlygų ES bendrovės su dujų tiekėjais toliau derėsis nedalyvaujant Komisijai.

Tai itin didelė mažiau nei prieš penkis mėnesius sukurtos priemonės sėkmė.

Pranešama, kad bendriems ES dujų įsigijimams ir jų paklausos formavimui sukurtoje platformoje „AggregateEU“ klientų poreikį atitinkančių tiekėjų pasiūlymų apimtis siekia 10,9 mln. kubų dujų, iš kurių 80 proc. būtų tiekiama vamzdynais, o 20 proc. sudarytų suskystintos gamtinės dujos (SGD).  

Pirmajame dujų pirkimo konkurse iš Lietuvos dalyvauja tik „Ignitis grupės“ elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“. Tuo metu platformoje taip pat užsiregistravusi didžiausia Lietuvos dujų vartotoja Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ teigė šiame konkurse nedalyvavusi.

Pasak Briuselio, nauji konkursai bus skelbiami kas du mėnesius iki metų pabaigos. ES užsibrėžė tikslą pasiekti, iki lapkričio dujų saugyklos bloke būtų užpildytos iki 90 procentų. Artimiausias bendro dujų pirkimo konkursas turėtų būti paskelbtas birželio antroje pusėje.

ES ketina bent 15 proc. šios kiekio gauti per bendrus suminės paklausos konkursus, taip siekiant išvengti kainas didinančios valstybių narių konkurencijos.

Siekiant užtikrinti ES apsirūpinimą dujomis bei diversifikuoti jų tiekimą Rusijai pradėjus karą Ukrainoje Europos Komisija (EK) bendrą dujų įsigijimą pasiūlė pernai kovą, o gruodį tam pritarė už energetiką atsakingi ES ministrai. NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Taip ar taip iš Rusijos perkam suskystintas dujas, pernai mušė dujų importas iš RU visus rekordus, tik kad tarpininkui didelė dalis atriekiama. Labai primena elektros tiekimo grandinę :)

>>>> Pirksime Rusiskas

>>>> Pirksime Rusiskas portretas
Durniukas

Senukas

Senukas portretas
Europa didele jega , moskolija apsimeta didele jega
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių