SAM ir profsąjungos atnaujino kolektyvinę sutartį, žada atlyginimų augimą

  • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir devynios medikams atstovaujančios profesinių sąjungų organizacijos antradienį atnaujino pernai sudarytą Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį.

Kaip nurodo ministerija, šis susitarimas užtikrins sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų darbo užmokesčio augimą – priklausomai nuo einamų pareigų, atlygis vidutiniškai didės 85–180 eurų, atskaičius mokesčius.

„Valstybei dirbantys ir visuomenei gyvybiškai svarbias sveikatos apsaugos funkcijas užtikrinantys darbuotojai privalo jausti nuolatinį dėmesį, – sakė A. Dulkys. – Šiandien sudėti parašai tik įrodo, kad kartu su darbuotojus atstovaujančiomis organizacijomis žiūrime į vieną pusę.“

Tuo metu medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Regina Jarošienė teigė, kad nors sutartis ir atnaujinta, „dalis klausimų lieka atvirų“.

„Kaip ir pernai, ištvėrėme audringas diskusijas ir kartu su devyniomis profesinėmis sąjungomis ir Sveikatos apsaugos ministerija radome bendrus prioritetus. Dalis klausimų lieka atvirų – kvalifikacijos finansavimas, darbo krūviai, darbo įrankiai, kas ir sąlygoja darbuotojų perdegimą. Tikimės prie šių klausimų grįžti ateityje“, – sakė ji.

Dalis klausimų lieka atvirų – kvalifikacijos finansavimas, darbo krūviai, darbo įrankiai, kas ir sąlygoja darbuotojų perdegimą. Tikimės prie šių klausimų grįžti ateityje.

Kaip nurodo SAM, vienas svarbiausių LNSS šakos kolektyvinės sutarties pakeitimų – siekiant didinti sektoriaus biudžetinių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, nuo kitų metų didinami minimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai.

Priklausomai nuo pareigybės lygio ir profesinio darbo patirties, koeficientai šiems darbuotojams didėja nuo 0,5 iki 1,25 punkto. Pasikeitimai galioja tik šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusiems profesinių sąjungų nariams.

Padidinus koeficientus, įskaitant bazinio atlyginimo dydžio augimą, darbo užmokestis nuo kitų metų sausio turėtų didėti vidutiniškai apie 14 procentų.

Viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų vidutinis darbo užmokesčio augimas kitąmet turėtų siekti apie 8 procentus. Gydytojo atlyginimas atskaičius mokesčius turėtų didėti vidutiniškai 160–180 eurų, slaugytojų – 85–100 eurų, rezidentų – apie 160 eurų.

Slaugytojams ir akušeriams su aukštuoju universitetiniu slaugytojo ar akušerio išsilavinimu, taip pat inžinerines, technines, ekonomines funkcijas vykdančiam personalui, medicinos psichologams ir socialiniams darbuotojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, farmacijos specialistams su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu, atsižvelgiant į pareigybės aprašyme keliamus reikalavimus išsilavinimui ir kvalifikacijai, 10 proc. didėja pagrindinio darbo užmokesčio pastovioji dalis, kuri yra nustatoma nuo mažiausios gydytojo vieno etato pagrindinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies.

Atnaujintoje kolektyvinėje sutartyje taip pat aiškiai įtvirtinta, kad aktyvus budėjimas, kai darbuotojas privalo būti darbovietėje, būti darbdavio žinioje ir prireikus nedelsiant atlikti savo pareigas, yra laikomas darbo laiku ir už jį yra mokamas darbo užmokestis.

Medikai, dirbantys ugdymo įstaigose penkias dienas per savaitę, galės atostogauti 40 darbo dienų ne tik mokinių atostogų metu, bet ir kitu metu, jeigu ugdymo įstaigoje bus užtikrintas nepertraukiamas sveikatos priežiūros paslaugų teikimas ir nenukentės tokių paslaugų prieinamumas bei kokybė.

Gerinant darbo sąlygas greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, reglamentuota fiziologinių pertraukų trukmė ir periodiškumas – turės būti skiriamos ne trumpesnės kaip 20 minučių fiziologinės pertraukos bent kas tris valandas.

Į kolektyvinę sutartį įtraukta rekomendacija darbdaviui pakeisti budintį ekipažą darbo aplinkoje, kurioje nėra sąlygų tenkinti būtinuosius fiziologinius poreikius daugiau negu keturias valandas.

LNSS šakos kolektyvinę sutartį pernai lapkritį pasirašė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys ir Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacija, profesinių sąjungų organizacija „Lietuvos medikų forumas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

>profsajungietė

>profsajungietė portretas
buvau. O kodėl ir toliau turiu būti impotentinėj organizacijoj mokėt mokesčius kai ta organizacija nieko neveikia?Na padalyvauja kokiam teismeli kai darbuotojas teisiasi dėl storamašnio neišmokėtos algos, na susitinka su vienu kitu valdžiagyviu su kuriuo pasirašo popierėli-kita ir paklauso kaip tas kruša savo pezalais proteli.. O kur profsajungos nariu nuolatiniai susirinkimai, kur programos ir atsaskaitos, kur viešieji ryšiai? Ar daug jūsų reikalauja viešumo per LRT? Ar daug jūsų kviečia tas užvaldytas partiniu ,,nacionalinis transliuotojas", ar daug jums skiria eterio? Galimai net nereikalaujat o tik džiauiatės jei numeta kelias minutes dėmesio..Iš kitos pusės - jei pakviečia tai ką jūs ten kalbat? Girdėjau vieną Ruginienę normaliau kapojantis o ta jūsų černaiuska reik vyt su šluota tep ka kelio nematytu.Ant kaktos įkainiai surašyti...Niekada nerašau to ko nežinau.

profsąjungietė

profsąjungietė portretas
profsąjunga -tai aktyvių žmonių siekiančių pakeisti esamą situaciją sąjunga. jos galia -priklauso nuo profsąjungos narių skaičiaus. Ar tamsta, kuris taip burnoji prieš profsąjungas esi jos narys ? pirmiausia keiskis pats, o tik po to kaltink kitus

žodis profsajungos

žodis profsajungos portretas
kelia panieką. Nejuokinkit. Nėra jokių profsajungų. Yra nupirktos nuolat gaunančios duoklę gaišenos negalinčios nieko kito be tuščių pliurpalų ir va tokių pasireklamavimų. Čia visas jų darbas. JEI PAS MUS BŪTŲ NORMALIOS PROFSĄJUNGOS VALDŽIA SU ŽMONĖMIS ELGTŪSI VISAI KITAIP.Ir gyventume kaip gyvena kitos ES šalys
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių