Vėsūs orai dar labiau paveikė neskiepytųjų apsisprendimą vakcinuotis nuo COVID-19

Net ir iki bulviakasio nepavyko pasiekti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai, liepos pradžiai, numatyto 70 proc. Lietuvos gyventojų paskiepijimo nuo koronaviruso infekcijos rodiklio. Kol kas jis, kaip šį pirmadienį skelbia Statistikos departamentas, siekia 61,6 proc., o vakar pasiskiepijo tik 220 žmonių.

Bent sekmadienis parodė, kad darganotas ir šaltas oras (kas labai paranku COVID-19 virusui plisti), deja, numuša ūpą pasiryžusiems nuo mirtinai pavojingos infekcijos vakcinuotis, jei to iki šiol to dar nepadarė. Vilniuje iki šio pirmadienio iš viso vakcinuota 62,4 proc. gyventojų, Vilniaus rajone – 50,4 proc., Kaune – 64,6 proc., gretimoje Kauno rajono savivaldybėje – 62,2 proc.

Nors santykinis dviejų pastarųjų savaičių sergamumo COVID-19 rodiklis Klaipėdoje smarkiai išaugęs (100 tūkst. gyventojų nustatyta 1092,9 naujo ligos atvejo), iš didžiųjų savivaldybių gyventojų klaipėdiečiai vakcinuojasi vangiausiai (53,2 proc.). Tuo pačiu didžiausią skiepijimo nuo COVID-19 ligos rodiklį iš didmiesčių pasiekė Panevėžys (65,5 proc.), šioje srityje pralenkęs Šiaulius (60,3 proc.). O Šalčininkų rajono gyventojai ir toliau atkakliai nepasitiki mokslu bei netiki skiepų nauda, čia kol kas pasiskiepiję nuo COVID-19 infekcijos vos 39,3 proc. žmonių.

Mažiausias santykinis sergamumo rodiklis iš didžiųjų šalies savivaldybių – per pastarąsias 2 savaites fiksuotas naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų – išlieka būtent Panevėžyje (251,7 atv.), Šiauliai tuo pat metu šį rodiklį išsiaugino daugiau nei du kartus – 546,7 atv.

Pastarąjį mėnesį vis didėjančiai Lietuvoje COVID-19 plėtrai nepasiduoda Kupiškio rajonas, kurio teritorijoje du paskutinių savaičių laikotarpiu 100 tūkst. gyventojų nustatyta 105,8 naujo infekcijos atvejo, Visaginas (121,3 atv.) bei Raseinių r. savivaldybė (127,4 atv.).

ELTA primena, jog per ankstesnes COVID-19 bangas pastarosios dvi savivaldybės dažnai buvo minimos dėl jų teritorijose fiksuoto didžiausio sergamumo. Tačiau dabar antilyderiai šia prasme –  jau kiti.

Santykiniu sergamumu tarp visų 60 Lietuvos savivaldybių, naujausiais duomenimis, pirmauja Rietavo savivaldybė (1713,6 atv.), pralenkusi Telšių rajoną (1336,5 atv.) bei jau minėta Klaipėda, greta kurios lentelėje atsidūrė vasarotojų gausa ką tik besidžiaugusi kaimynė Palanga (1016,5 atv. – 100 tūkst. gyventojų, per 14 pastarųjų parų).

Savaitinis naujų atvejų pokytis Lietuvoje, kad ir būtų liūdna, – su pliuso ženklu (29,4 proc.), o per paskutines dvi savaites 100 tūkst. gyventojų priskaičiuota 490,4 naujo COVID-19 atvejo. Šalyje iš viso jau mirė 9604 koronavirusu užsikrėtę asmenys, iš jų 4810 – tiesiogiai nuo COVID-19 ligos.

Vilniuje, kur pastarųjų 14 dienų sergamumo rodiklis, – 498 nauji infekcijos atvejai 100 tūkst. žmonių, mirė 1752 užsikrėtę gyventojai (794 jų tiesiogine mirties priežastimi medikai nurodo COVID-19 ligą). Kaune (sergamumo rodiklis – 473,6 atv.) registruotos 933 užsikrėtusių infekcija asmenų mirtys (497 – COVID-19 aukos). Klaipėdoje iš viso mirė 477 infekuotieji (195-ių pirmine mirties priežastimi nurodyta minima infekcija).NAUJAUSI KOMENTARAI

MELAS

MELAS portretas
Skiepijasi tie,kas turi vaikus,nes valdantieji uždraudė prekybininkams pardavinėti ne tik suaugusių,bet ir vaikišką avalynę,aprangą. Keisti tie LIETUVIAI,kad nekovoja už savo teises,o tik sugeba susiburti protestams dėl homoseksualios orientacijos piliečių partnerystės įteisinimo. O dėl savo teisių,tai tik bamba.

pensininkė

pensininkė portretas
aš ne prieš skiepus, aš prieš prievartą, gąsdinimą žmonių skirstymą

taigi

taigi portretas
> "ne nu" Mes ne antivakseriai, kai tik šis preparatas bus ištirtas ir realiai ,o ne " sąlyginai " bus registruotas Europos vaistų agentūros ir gamintojas, PSO bei LT SAM prisiims atsakomybę už galimus šalutinius poveikius žmogaus organizmui mes pirmi stosime prie "mokslo" pasiekimo injekcijos.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių