Seksas ir traumos: dėl ko dažniausiai kenčia moterys ir ką daryti?

 • Teksto dydis:

Niekam nesinorėtų atminty susieti tokius dalykus kaip seksas ir trauma... Visgi labai svarbu žinoti, kas ne itin malonaus gali atsitikti mylintis ir ką tokiu atveju daryti.

Beje, galima šiek tiek nurimti: moterims traumų sekso metu pasitaiko gerokai mažiau nei vyrams – čia jau anatomijai galima sakyti „ačiū“. O ir sveiką protą moterys išlaiko ilgiau nei vyrai. Vis dėlto, papildomų žinių apie moterų traumas mylintis nebus per daug.

Sunkiausia trauma – vaginos trūkimas

Šio didelio nemalonumo kaltininkai gali būti du veiksniai: per didelis vyro penis ir nemokėjimas išsirinkti tinkamos pozos, kai vyro pasididžiavimas itin didelis.

Itin pavojinga viena iš abiejų pusių mėgstamiausių pozų, kai moters kojos užmestos ant vyro pečių. Ne mažesnį pavojų kelia ir labai stiprus sekso pomėgis – pernelyg aistringas, nesuvaldomas, netgi agresyvus seksas gali sudraskyti vaginos sieneles ar suėjimą.

Kaip suprasti, kad sekso pasekmė – seksualinė trauma? Deja, tiesiogiai: skaudės, labai skaudės. Be to, neišvengsite kraujo.

Ką daryti? Kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Esant dideliam kraujo nuotėkiui – kviesti greitąją pagalbą. Jei žaizda matoma, galima ją pridengti steriliu raiščiu, o ant viršaus uždėti ledo. Jei pažeisti vidiniai audiniai, nereikėtų bandyti sustabdyti kraują tamponu – jis neturės įtakos kraujavimui, tik sudarys laikiną iliuziją, kad viskas yra gerai. Taip tik prarasite laiko.

Seksas paplūdimyje arba po eglute – grėsmė gleivinei

Patinka ekstremalus, spontaniškas seksas užsienio kurortuose ant smėlio arba po kalėdine egle? Tuomet būkite pasiruošę, kad švelni lytinių organų gleivinė gali lengvai nusitrinti. Arba susibraižyti.

Beje, sudirgimai, įbrėžimai, nutrynimai gali atsitikti ir visai banaliomis sąlygomis, tarkime, per daug aktyvūs, tačiau nemokšiški partnerio veiksmai, jo mačo įvaizdis arba natūralaus moters drėgnumo nebuvimas.

Ką daryti? Leisti pailsėti, o gleivinę po mūšio lauko gelbėti pačiai savarankiškai. Jokiais būdais nenaudokite briliantinės žalumos arba jodo – tai ne pagelbės, o tik pakenks, t.y. dar labiau išdegins ir taip pažeistą jautrią vietą.

Per didelė klitorio stimuliacija

Nepaisant to, kad klitoris dažnai sutapatinamas su vyrišku peniu, tačiau kalbant apie seksualines traumas, jo padėtis yra dėkingesnė: anatomiškai jį nėra taip lengva pasiekti ir „sugadinti“. Tačiau nuo nutrynimo ir mikro įbrėžimų jis nėra apsaugotas. Ši seksualinė trauma apie save praneš šlapinantis.

Ką daryti? Jei nėra kraujavimo, nėra ko nerimauti. Jei seksas buvo pernelyg audringas ir partneris nepaskaičiavo savo jėgų glamonių metu, dėl ko pasirodė kraujas, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Klitoris yra nervinių galūnių gumulėlis ir nesaugoti jo sveikatos – tai pakenkti sau.

„Apdovanojimas“ už judrumą

Jei vyro penis yra pakankamai didelis ir dar jam patinka spontaniškos improvizacijos, tai gali sukelti moteriai labai rimtų nemalonumų. Jei lytinio akto metu vyras staiga keičia kūno padėtį, moteris gali patirti raumenų ir raiščių, kurie prilaiko gimdą, traumą. Gimda gali pasislinkti į šoną, o toks gimdos išlinkimas gali būti kūdikio neišnešiojimo ar net nevaisingumo priežastimi.

Ką daryti? Nedelsiant kreiptis į ginekologą.

Krūtų traumos

Dažniausiai dėl tokių problemų kreipiasi tos, kurioms patinka agresyvus seksas. Jei esate žmonės, kuriems skausmas ir pasitenkinimas susilieja į visumą, be kitų organų saugokite ir moters krūtis. Moters speneliai nėra taip pažeidžiami, o štai su pačia krūtimi reiktų elgtis atsargiau, jei nenorite turėti reikalų onkologijos klinikose.

Ką daryti? Nukentėjusius spenelius galima tepti specialiu gydomuoju kremu. Krūtis, „išpuoštas“ hematomomis ir mėlynėmis, būtina parodyti mamologui. Gali būti, kad reikės ir rimtesnio tyrimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių