Visas rungtynes pirmavęs „Rytas“ pratęsė prieniškių nesėkmių seriją LKL

Penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Vilniaus „Ryto“ (5-1) komanda.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 82:68 (16:7, 23:17, 18:22, 25:22) įveikė Prienų „Labas GAS“ (0-6) pasipriešinimą.

„Ryto“ ekipą į pergalę vedė Margiris Normantas. Gynėjas pelnė 18 taškų (2/3 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, perėmė 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai iš Vilniaus, kurie po Ivano Buvos ir Martyno Pacevičiaus taškų susikūrė 6 taškų pranašumą (8:2). Prieniškiai ir toliau sunkiai rinko taškus, tačiau „Ryto“ ekipa to neišnaudojo ir tik paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį pataikęs M. Normantas padidino komandos pranašumą iki 9 taškų (16:7).

Antrajame kėlinyje „Labas GAS“ krepšininkams pavyko kiek sustyguoti komandos žaidimą, tačiau „Ryto“ ekipa nieko nelaukė ir po M.  Normanto, Arno Butkevičiaus bei Vaido Kariniausko taškų į pertrauką išėjo turėdami 15 taškų pranašumą (39:24).

Antrąją rungtynių pusę kiek geriau pradėjo šeimininkai, kurie po 8 Isaiah Umipigo taškų sugebėjo sumažinti deficitą iki 10 taškų (34:44). Į tai 5 taškais iš eilės atsakė Kennethas Smithas, tačiau Prienų ekipa neleido varžovams toli pabėgti ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 11 taškų deficitą (46:57).

Ketvirtajame kėlinyje „Labas GAS“ krepšininkai bandė dar labiau sumažinti skirtumą, bet tuomet „Ryto“ krepšininkai prabilo iš trijų taškų zonos. M. Normantas smeigė tris tritaškius, po vieną A. pridėjo Butkevičius bei K. Smithas ir „Ryto“ persvarą išaugo iki 19 taškų (76:57). Per likusį laiką prieniškiams prisivyti varžovų nepavyko.

Prienų ekipoje naudingiausia žaidė Rapolas Ivanauskas. Puolėjas pelnė 12 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 19 naudingumo balų.

„Labas GAS“: Isiah Umipigas 13 (3/7 dvit., 2/5 trit.), Rapolas Ivanauskas 12 (2/2 trit., 10 atk. kam.), Rokas Gadiliauskas 11 (5/9 dvit., 3 blok.), Ignas Sargiūnas 10 (3/8 dvit.), Justinas Jogminas 9.

„Rytas“: Margiris Normantas 18 (4/7 trit., 3 per. kam.), Kennethas Smithas 15 (2/4 trit., 5/5 baud.), Vaidas Kariniauskas (4/5 dvit., 6 rez. perd.), Ivanas Buva (4/10 dvit.) po 10, Arnas Butkevičius 9 (2/5 trit., 5 atk. kam.), Gytis Radzevičius 7 (1/5 trit., 5 atk. kam.).