T. Cavanaugh proveržis neišgelbėjo „Žalgirio“ nuo prasčiausio Eurolygos starto klubo istorijoje

Tyleris Cavanaugh sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje, tačiau Kauno „Žalgiris“ (0-8) vis dar lieka be pergalių.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 71:79 (10:22, 27:19, 15:21, 19:17) nusileido Berlyno ALBA (3-5) krepšininkams.

Kauniečiai užfiksavo blogiausią startą Eurolygoje klubo istorijoje, kuris iki šiol buvo 0-7 2008-2009 m. sezone.

ALBA pabėgo jau dvikovos pradžioje, kai spurtavo 15:2 ir po Beno Lammerso keturių paeiliui taškų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 13 taškų pranašumą (19:6).

Didžiąją antrojo ketvirčio dalį ALBA išlaikė pranašumą ir likus 3 minutėms pirmavo 11 taškų (37:26), tačiau tuomet užsidegė T. Cavanaugh ranka. Amerikietis prieš pertrauką surengė 9 taškų paeiliui benefisą ir po aukštaūgio dvitaškio „Žalgiris“ kvėpavo varžovams į nugaras (35:39).

Po Janio Strelnieko tolimo šūvio iškart po pertraukos „Žalgiris“ priartėjo iki 1 taško (40:41), tačiau ALBA atsakė spurtu 17:7 ir vėl pabėgo (58:47).

J. Strelnieks prieš lemiamą ketvirtį vėl įpūtė pozityvo. Latvis pelnė dvitaškį, pridėjo tritaškį ir žalgiriečiai priartėjo iki 8 taškų (52:60), tačiau dviženklę persvarą atstatė Johannesas Thiemannas ir po 30 minučių ALBA pirmavo 62:52.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai dar bandė kapstytis, tačiau nė per žingsnį „Žalgirio“ neprisileidusi ALBA triumfavo.

Rezultatyviausią mačą Eurolygoje sužaidęs T. Cavanaugh per 28 minutes surinko 17 taškų (5/7 dvit., 2/5 trit., 1/1 baud.), 6 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, rezultatyvų perdavimą, 2 klaidas, 5 pražangas ir 14 naudingumo balų.

Iki šiol amerikiečio taškų rekordas buvo 14, kuomet 2019-2020 m. sezone T. Cavanaugh vilkėjo ALBA marškinėlius.

T. Cavanaugh talkino J. Strelnieks, pelnęs 16 taškų (2/5 dvit., 4/7 trit.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 12 naudingumo balų.

„Žalgiryje“ debiutavęs Zoranas Dragičius per 9,5 minutės taškų nepelnė, prametė vienintelį mestą tritaškį, atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį ir surinko 2 naudingumo balus.

Kitas naujokas Tai Websteris aikštelėje nepasirodė trenerio sprendimu.

Naudingiausiai ALBA gretose žaidė Luke'as Sikma. Aukštaūgis per 28 minutes pelnė 10 taškų (3/3 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 17 (5/7 dvit., 2/5 trit., 1/1 baud., 6 atk. kam.), Janis Strelnieks 16 (4/7 trit.), Lukas Lekavičius 11, Joshas Nebo 8 (6 atk. kam.), Mantas Kalnietis 7.

ALBA: Marcusas Erikssonas 16 (1/3 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud.), Oscaras da Silva 15, Benas Lammersas ir Luke'as Sikma (6 atk. kam.) po 10, Maodo Lo 9 (1/6 dvit., 1/3 trit., 6 rez. perd.), Tamiras Blattas 6 (6 rez. perd.).

Kaunas. Prieblanda viename Žaliakalnio namų svetainėje

Kaunas. Prieblanda viename Žaliakalnio namų svetainėje portretas
Krapikas pilasi dvigubą viskio ir sėda į fotelį. - Nemaniau, kad taip greit pavyks išsitrinti iš gėdingų „Žalgirio“ metraščių. Ačiū, Pauliau… - Sukrizena kiek apgirtęs treneris. "Nėr už ką" - atsako šalia sėdintis, dar labiau apgirtęs pašnekovas, ir kiša kažkokius popierius. "Tai gal vis tik pasirašysi naują sutartį?"

Kazys suvalkietis

Kazys suvalkietis portretas
Nežinau Eurolygos žaidimo taisyklių, bet man atrodo, kad visas rungtynes pralaimint ir pasirodžius kaip silpniausia komanda Europoje, "Žalgiris" turės užleisti 18-tą vietą kitai komandai iš žemesnės lygos ir pereiti ten. Netikiu, kad žiemą įvyks stebuklas ir komanda pradės laimėti rungtynes su elitinėms Europos komandom. Gal mūsų krepšinio mokyklos neišugdo agresyvių ir judrių žaidėjų? Kita vertus nė mūsų kaimynė Latvija, garsėjusi geru krepšiniu praeityje, nežaidžia Europos lygoje kartu su "Žalgiriu", nepasiekia reikiamo lygio. .

Sveikinu Zalgirį sugryžus namo!

Sveikinu Zalgirį sugryžus namo!  portretas
Gimta vieta Eurolygos lentelės dugne tokia įprasta, pažystama, saugi ir jauki! Čia viskas kvepia Žalgiriu, čia viskas žalia-balta! Dešimtmečiai bėga, visur gerai, bet namie geriausia!