Šimto taškų ribą perkopęs „Neptūnas“ išvykoje sutriuškino „Labas GAS“

Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) grupių etape be pergalių lieka Prienų „Labas GAS“ (0-5).

Mariaus Kiltinavičiaus treniruojama ekipa savo arenoje skaudžiai krito prieš Klaipėdos „Neptūną“ (4-1) – 72:105 (14:23, 15:30, 22:26, 21:26).

„Neptūnas“ savo pranašumą įrodinėti ėmėsi dar pirmajame kėlinyje, kuriame po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio atsiplėšė 20:11. Šeimininkų pastangas sugrįžti nubraukė neatsakingas perdavimas paskutinėmis kėlinio sekundėmis, kurį perėmęs Matas Jogėla su sirena dar pataikė tritaškį nuo lentos – 23:14.

Antrajame kėlinyje M. Girdžiūno tritaškis priartino skirtumą prieš triuškinančios ribos – 37:22. Netrukus klaipėdiečiai surengė dar vieną spurtą 10:0, o pražangą mesdamas iš toli išprovokavęs Deividas Gailius nustatė naują rekordinę persvaros ribą, kuri dar labiau išaugo prieš pat ilgąją pertrauką – 53:29.

Po ilgosios pertraukos didžiausiu „Labas GAS“ pasiekimu virto priartėjimas iki 17 taškų. Vėliau Maliekas White’as pataikė itin tolimą tritaškį, o Nojus Mineikis pridėjo dar du tokios vertės metimus – 72:47.

Ketvirtajame kėlinyje abu klubai suprato rungtynių baigtį ir sprendė savas užduotis, tolygiai skirstydamos žaidėjams minutes. Šimtąjį svečių tašką pelnė N. Mineikis.

Prieš buvusią savo ekipą labai prastai pasirodė Klaidas Metrikis – 20 minučių, 5 taškai (1/3 dvitaškių, 1/5 tritaškių), 3 atkovoti kamuoliai, 3 klaidos, 3 pražangos ir -4 naudingumo balai. Paskutinėmis minutėmis kelis metimus pataikęs puolėjas išvengė tuomet fiksuoto net -9 naudingumo balų pasirodymų.

Tuo tarpu vienu pagrindinių pergalės kalvių tapo Oskaras Pleikys – 24 minutės, 18 taškų (6/7 dvitaškių, 6/7 baudų metimų), 9 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos, 7 išprovokavos pražangos, 3 nuobaudos bei 28 naudingumo balai.

„Neptūnas“ iškovojo didžiausią pergalę šį sezoną – anksčiau tokiu pasiekimu galėjo vadinti Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiektą pergalę prieš „Gargždus“ (94:69).

Po šios pergalės Klaipėdos klubas yra praktiškai ramus dėl vietos kitame etape, o Prienų klubas jau prarado šansus pakilti iš paskutinės A grupės vietos.