Rimtas pareiškimas: dominavęs „Lietkabelis“ parklupdė „Joventut“

Panevėžio „Lietkabelis“ (3-3) pateikė rimtą pareiškimą Europos taurėje. Visas rungtynes įvykius aikštėje kontroliavęs Aukštaitijos klubas palaužė iki šiol buvusį A grupės lyderį.

Nenado Čanako auklėtiniai savo aikštėje 87:77 (20:13, 21:24, 20:12, 26:28) palaužė Badalonos „Joventut“ (4-2), kuriam tai buvo antroji nesėkmė šį sezoną.

Rungtynes „Lietkabelis“ perlaužė trečiajame kėlinyje, kuriame, Nikola Radičevičiaus vedamas, laimėjo atkarpą 14:4 (55:44), o prieš lemiamą ketvirtį po Kristupo Žemaičio dvitaškio turėjo 12 taškų persvarą – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje estafetę iš Radičevičiaus perėmė iki tol tylėjęs Gediminas Orelikas. Puolėjas per penkių minučių atkarpą pelnė 8 taškus ir atitolino šeimininkus iki 18 taškų – 75:57.

Rungtynių pabaigoje svečiai bandė gelbėtis ir buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio (68:77), tačiau dvi Pau Ribo techninės pražangos iš eilės palaidojo visus „Joventut“ šansus – 82:70.

Juvelyrinius perdavimus komandos draugams skirstęs Radičevičius buvo naudingiausias mačo žaidėjas. Įžaidėjas per 26 minutes pelnė 12 taškų (5/7 dvit., 2/4 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 21 naudingumo balą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Panagiotis Kalaitzakis. Graikas aikštėje praleido 27 minutes ir per jas įmetė 16 taškų (4/5 dvit., 0/3 trit., 8/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Panevėžiečiams pavyko iš žaidimo išjungti varžovų lyderį Ante Tomičių, kuris trečiajame kėlinyje puolime užsidirbo tris pražangas paeiliui. Iš viso kroatas per 28 minutes pelnė 7 taškus (3/4 dvit., 1/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 9 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 trit.), Nikola Radičevičius 12 (9 rez. perd., 21 naud.), Gabrielius Maldūnas ir Kristupas Žemaitis po 9, Gediminas Orelikas (8 atk. kam., 4 kld.) ir Džoržde Gagičius po 8.

„Joventut“: Pau Ribas 15, Guillemas Vivesas (7 rez. perd.) ir Brandonas Paulas (3/9 trit.) po 11, Pepas Busquetsas 9, Derekas Willisas 8 (5 atk. kam.).