Pasaulyje – ketvirti: septyniolikmečiai kovoje dėl bronzos nusileido prancūzams

Lietuvos jaunių U17 rinktinei nepavyko pasidabinti Ispanijoje vykusio pasaulio čempionato medaliais.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai mažajame finale 58:66 (14:18, 11:17, 16:21, 17:10) nusileido Prancūzijai.

Lietuviai pasaulio pirmenybėse buvo arti nuo geriausio pasiekimo per istoriją pakartojimo – trečioji vieta (2016 m.). 2010 m. Vokietijoje jauniai užėmė ketvirtą vietą, o 2012 m. namuose vykusiame turnyre liko devinti.

Mūsiškiai per 7 čempionato mačus pralaimėjo du sykius. Lietuva grupės etape įveikė Ispaniją (71:68), Dominikos Respubliką (108:60) ir Japoniją (73:63). Aštuntfinalyje įveikta Naujoji Zelandija (61:48), o ketvirtfinalyje – Lenkija (73:44).

Pusfinalyje lietuviai neišlaikė galingosios JAV rinktinės egzamino. Amerikiečiai nugalėjo 89:62.

Prancūzus iš kovos dėl aukso patraukė šeimininkė Ispanija, kuri pusfinalį laimėjo 68:53. Tai buvo pirmas ir vienintelis prancūzų pralaimėjimas šiame turnyre.

FIBA jaunimo reitinge Lietuva užima septintą vietą, o Prancūzija – trečiąją.

Lietuvos rinktinei mažajame finale nepadėjo vienas lyderių Vytautas Žygas. Jo vidurkiai šiame čempionate siekė 12,3 taško, 2,7 rezultatyvaus perdavimo, 4,2 atkovoto kamuolio ir 11,7 naudingumo balo.

Lietuviai neblogai pradėjo rungtynes ir po Kristupo Kepežinsko prasiveržimo įgijo 5 taškų persvarą (9:4). Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo didžiausias Lietuvos pranašumas šiame mače.

Prancūzai atsakė atkarpa 12:0, o antrojo kėlinio viduryje jau skaičiavo dviženklę persvarą (28:18). Iki pertraukos lietuvių deficitas išliko nepakitęs (25:35).

Po pertraukos Alekso Bieliausko keturių taškų atkarpa leido priartėti (29:35), bet prancūzai vėl rado atsakymus. Trečiojo kėlinio pabaigoje varžovų persvara pasiekė 15 taškų (56:41).

Nepaisant bandymų inicijuoti spurtą, rimčiau pasipriešinti lietuviams nepavyko. Prancūzai pirmavo 15 taškų pranašumu, bet mačo pabaigoje 7:0 spurtavę lietuviai kiek garbingiau pralaimėjo rungtynes.

Lietuvos rinktinės gretose naudingiausias buvo D. Kazakevičius, kuris per 22 minutes surinko 9 taškus (2/4 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudų), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 13 naudingumo balų.

Prancūzija: Ilane'as Fibleuil 16, Noah Penda 12.

Lietuva: Justas Stonkus 15 (3/7 dvit., 3/7 trit.), Kristupas Kepežinskas (3 rez. perd.) ir Danas Kazakevičius po 9, Petras Padegimas 7, Nojus Kulieša 5, Aleksas Bieliauskas 4, Ernestas Matulevičius 3, Deividas Žukauskas ir Augustas Navickas po 2