LKL sezonas: komandų – mažiau, įtampos – daugiau Pereiti į pagrindinį turinį

LKL sezonas: komandų – mažiau, įtampos – daugiau

2013-09-26 10:44 kauno.diena.lt inf.
LKL sezonas: komandų – mažiau, įtampos – daugiau
LKL sezonas: komandų – mažiau, įtampos – daugiau / G.Bartuškos nuotr.

Šiandien startuojančiame 21-ajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate dalyvaus mažiau klubų nei jubiliejiniame 20-ajame, tačiau tarp jų bus vienas naujokas.

Debiutuos "Dzūkija"

LKL čempionato maratoną pradės praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojo Klaipėdos "Neptūno" ir lygos debiutantės Alytaus "Dzūkijos" krepšininkai.
Alytiškiai į LKL pateko komerciniu keliu: Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempionu tapęs Dzūkijos klubas nusipirko buvusiam "Kauno" klubui priklausiusią licenciją, kuria praėjusį sezoną naudojosi kita Kauno ekipa – "LSU-Baltai" (dabar – Kauno rajono "LSU-Atletas"). Atletiečiai sėkmingai susitarė su į NKL iškritusiu Palangos klubu ir perėmė jo LKL licenciją.

Dėl lygos kriterijų neatitikimo vieniems metams suspenduoti ir iš LKL varžybų eliminuoti Vilniaus "Sakalai".

Tad pagrindiniame šalies krepšinio divizione varžysis Kauno "Žalgiris", Vilniaus "Lietuvos rytas", "Neptūnas", Prienų "Tonybet", Pasvalio "Pieno žvaigždės", "Šiauliai", Utenos "Juventus", Panevėžio "Lietkabelis", Kėdainių "Nevėžis", "LSU-Atletas" ir "Dzūkija".

Keturi ratai – ne visiems

Varžybos vyks kitokia sistema nei praėjusį sezoną. Eurolygos turnyre dalyvausiantis "Žalgiris" ir VTB Vieningojoje lygoje likę "Lietuvos rytas" ir "Neptūnas" žais du LKL čempionato ratus, kitos komandos – keturis ratus. Tad "Žalgiris", "Lietuvos rytas" ir "Neptūnas" per reguliarų sezoną sužais po 20 rungtynių, likusios ekipos – po 34.

Turnyro lentelėje ekipos bus klasifikuojamos pagal laimėtų ir žaistų rungtynių procentą. Į atkrintamąsias varžybas pateks 1–8 vietas po reguliaraus sezono užėmę klubai.

Dėl rungtynių VTB Vieningoje lygoje "Lietuvos rytas" ir "Neptūnui" šiemet nacionaliniame čempionate numatytos ilgos, beveik dviejų mėnesių pertraukos.
Pirmą kartą šį sezoną favoritai "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" susikaus gruodžio 22-ąją Vilniuje. Antrojo rato susitikimas Kaune numatytas 2014 m. balandžio 27-ąją.

Grįžo žaidėjai ir treneriai

Prieš sezoną LKL klubuose buvo įdomių, netgi netikėtų sugrįžimų iš svetur. Į Prienus iš Kijevo parvyko Dainius Šalenga, iš Minsko į Kėdainius – Vidas Ginevičius, iš Pirėjaus į Vilnių – Martynas Gecevičius, iš Madrido į Kauną – Martynas Pocius.

Trenerių štabuose – taip pat rokiruotės: iš Graikijos ir Rusijos į "Žalgirį" sugrįžo Ilias Zouras ir Gintaras Krapikas, o su Baltarusijos moterų rinktine atsisveikinęs Rimantas Grigas vadovaus "Pieno žvaigždžių" krepšininkams.

Du buvusius "Lietuvos ryto" žaidėjus – Simą Buterlevičių ir Vilmantą Dilį – priglaudė "Nevėžis", bet labiausiai intriguojantis posūkis – Artūro Jomanto karjeroje: po septynerių metų vilniečių klube – naujas etapas "Pieno žvaigždėse".

Buvęs "Sakalų" strategas Romualdas Petronis lyg ir buvo sukirtęs rankomis su "LSU-Atletu", tačiau staiga pakeitė planus ir išvyko į Ukrainą, Krivoj Rogo "Krivbasket" klubą.

"Manau, kad šis čempionatas turėtų būti atkaklesnis nei praėjusį sezoną, nes stipriai pasitempė vidutiniokai – Pasvalio, Kėdainių, Panevėžio klubai, ambicingai nusiteikę prieniškiai ir "Dzūkija", be to, labai pasikeitė ir lyderiai – "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas", – sakė "Kauno dienai" LKL generalinis direktorius Linas Gilys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų