Liūdesys Vilniuje: dominavę ispanai sužlugdė „Ryto“ ketvirtfinalio viltis

Triuškinantį pralaimėjimą žūtbūtiniame FIBA Čempionų lygos mače patyrė Vilniaus „Rytas“ (2-3).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 64:83 (9:23, 17:29, 23:17, 15:14) neprilygo L grupės lyderiams Tenerifės „Lenovo“ (5-0) ir prarado viltis žengti į ketvirtfinalį.

„Rytui“ liko paguodos mačas su „Falco“. Tuo metu „Lenovo“ užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Vilniečiai šiame mače vertėsi be Evaldo Kairio, kuris susirgo koronavirusu.

Nuo pat rungtynių pradžios ant parketo dominavo svečiai, kurie, vedami 17 taškų per pirmąją pusę pelniusio Sasu Salino jau per pirmąjį ketvirtį susikrovė 12 taškų pranašumą (21:9).

Antrajame ketvirtyje „Lenovo“ įjungė dar aukštesnę pavarą, kuomet spurtavo 8:3 ir įgijo 19 taškų pranašumą (31:12). Visgi vilniečiai atkuto, atsakė atkarpa 10:5 ir po Jarviso Williamso dvitaškio sumažino skirtumą iki 14 taškų (22:36).

Tačiau svečiai iš Ispanijos neleido perimti iniciatyvos: smogė galingu spurtu 17:4 ir po dviejų kėlinių pirmavo dvigubai – 52:26.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Lenovo“ persvara pasiekė rekordinę – 29 taškus (59:30), bet tada „Rytas“ kilo į šturmą, surengė spurtą 12:1 ir po Ivano Buvos baudų skirtumas aptirpo iki 18 taškų (42:50).

Visgi tuomet iniciatyvos ėmėsi 38-erių „Lenovo“ veteranas Marcelinho Huertasas: įžaidėjas surinko 9 taškus paeiliui ir neleido priartėti vilniečiams. Po trijų kėlinių svečiai pirmavo 20 taškų (69:49).

Paskutinės 10 mačo minučių tapo formalumu. Tenerifės klubas išlaikė pranašumą ir triumfavo.

Vilniečius į neviltį varė Salinas, kuris per 24 minutes surinko 23 taškus (1/1 dvit., 7/13 trit.,), 3 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų.

Huertasas pridėjo 16 taškų (6/8 dvit.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 12 (1/6 trit.), Ivanas Buva 11 (5 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 10, Gytis Radzevičius 8 (10 atk. kam.), Jarvisas Williamsas 7.

„Lenovo“: Sasu Salinas 23 (7/13 trit.), Marcelinho Huertas 16 (6 rez. perd.), Giorgis Šermadinis (4 atk kam.) ir Kyle'as Wiltjeras po 11, Joanas Sastre 7.