Lietuvos dvidešimtmečiai Europos krepšinio čempionate prapylė čekams

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė nesėkmingai pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą Italijoje. Tomo Masiulio auklėtiniai neprilygo Čekijos komandai 69:79 (12:25, 12:13, 26:24, 19:17). Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (46-38), tačiau nesustabdė greito čekų puolimo, po kurio varžovai pelnė 22 taškus. Lietuvos ekipa tokiu būdu surinko vos 6.

Rezutatyviausias Lietuvos komandoje buvo Edvinas Šeškus, pelnęs 20 taškų (5 atk.kam.). Dvigubą dublį atliko Domantas Sabonis (13 taškų, 13 atk.kam.), 9 taškus pridėjo Paulius Valinskas (7 rez.perd). 8 – Lukas Aukštikalnis.

Lietuviai blankiai pradėjo rungtynes ir iškarto iniciatyvą perleido varžovams. Čekai vertė Lietuvos krepšininkus klysti ir klaidas versdavo taškais. Po dešimties minučių varžovai turėjo dviženklį pranašumą – 25:12. Antrajame ketvirtyje žaidimas apsilygino, tačiau persvarą nuolat išlaikė čekai.   Varžovai tiksliau žaidė puolime ir kontroliavo situaciją aikštėje. Sužaidus 5 minutes Čekijos atstovai pirmavo 32:20, prasidėjus didžiajai pertraukai lietuviai nepriartėjo – 24:40.

Trečiajame kėlinyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui, gana prastai gynėsi, todėl rezultatas greitai augo, bet skirtumas tarp ekipų nekito. Lietuvos rinktinė buvo priversta vytis varžovus, tačiau dažniau tai darė individualiomis pastangomis ir skubotais metimais. Po sėkmingų lietuvių atakų laukdavo toks pat Čekijos atstovų atsakymas. Todėl prieš lemiamą mačo dalį Čekijos krepšininkai išlaikė saugų atstumą – 63:50.

Čekai kibiai gynėsi vienas prieš vieną ir neleido lietuviams organizuoti komandinio puolimo. Individualius lietuvių prasiveržimus jie stabdydavo sutankindami gynybą 3 sekundžių zonoje. Baigiantis dvikovai varžovai nei per žingsnį neleido priartėti Lietuvos krepšininkams (56:69, 3min.) ir užtikrintai rungtyniavo iki pat finalinės sirenos.

Antradienį (07.14) Lietuvos dvidešimtmečiai susitiks su Ispanijos komanda.