Lietuvoje – dopingo atvejis: įkliuvo „Neptūno“ žaidžiančioji trenerė

Lietuvos krepšinio padangę supurtė dopingo atvejis. Tinklalapio BasketNews žiniomis, Klaipėdos „Neptūno“ žaidžiančios vyr. trenerės Andros Gabalytės organizme aptiktas draudžiamas preparatas meldoniumas.

Gabalytė ir dar viena „Neptūno“ krepšininkė kovo mėnesį buvo tikrinama per Klaipėdos komandos išvyką Latvijoje.

Tinklalapis BasketNews dar prieš informacijai pasirodant viešumoje kreipėsi į Lietuvos antidopingo agentūrą, kuri patvirtino apie teigiamą dopingo atvejį.

Rasta medžiaga meldoniumas praplečia kraujagysles ir gerina širdies veiklą.

41-erių klaipėdietei gresia ketverių metų diskvalifikacija.

Tiek Gabalytė, tiek Lietuvos antidopingo agentūra susilaiko nuo platesnių komentarų, kol vyksta bylos nagrinėjimas. Priklausomai nuo jos eigos, tikimasi išaiškinti per pusmetį.

Gabalytė nuo balandžio 5 d. buvo nušalinta nuo dalyvavimo krepšinyje tiek kaip sportininkė, tiek kaip trenerė.

Balandžio 3 d. krepšininkė dar žaidė Moterų lygos pusfinalio antrose rungtynėse su Kauno „Aistėmis-LSMU“. Klaipėdietės pralaimėjo 64:68 ir serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Lemiamame mače balandžio 5 d. „Neptūnas“ Kaune 65:53 iškovojo pergalę ir antrus metus iš eilės žengė į finalą.

Gabalytę prie „Neptūno“ vairo vadavo asistentas Martynas Airošius. Jo vadovaujama uostamiesčio ekipa finalo seriją 0-3 pralaimėjo čempione tapusiai Vilniaus „Kibirkščiai-MRU“.

„Neptūnas“ su Gabalyte priešaky šį sezoną kovo pabaigoje iškovojo Baltijos lygos bronzos medalius, kai krepšininkė pratęsimo pabaigoje sumetė keturias baudas iš eilės.

Kovo viduryje vykusiame „Neodenta Karalienės taurės“ mažajame finale Gabalytė per 37 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 42 naudingumo balus, o jos vedamas „Neptūnas“ pranoko „Šiaulių-Vilmers“ komandą ir pasidabino bronza.

Antidopingo agentūros vadovė Rūta Banytė tinklalapiui BasketNews tvirtino, jog komandos rezultatai gali nukentėti, kai yra užfiksuota du ir daugiau dopingo atvejų.

Pasaulinė antidopingo agentūra nuo 2016 metų įtraukė meldoniumą į draudžiamų vartoti dopingo preparatų sąrašą.

Gabalytė šį sezoną Lietuvos lygos A divizione per 14 mačų vidutiniškai žaidė po 31 minutę, pelnė po 9,9 taško, atkovojo po 5,2 kamuolio, atliko po 4,4 rezultatyvaus perdavimo (antras rezultatas čempionate) ir rinko po 13,5 naudingumo balo.

Baltijos lygoje jos rodikliai siekė 6,8 taško, 4,6 atkovoto kamuolio, 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir 10 naudingumo balų per 26 žaidimo minutes.

Ilgametė krepšininkė žaidžiančiąja vyr. trenere „Neptūne“ su trumpa pertrauka dirbo nuo 2019-ųjų.

Gabalytė pastaraisiais metais svarstė apie karjeros pabaigą, šis sezonas jai – jubiliejinis 20-asis. Ji praeityje gynė Lietuvos rinktinės garbę Europos čempionatuose, žaidė Europos taurėje ir Eurolygoje.