Lietuviškoje akistatoje – lengva „Barcelonos“ pergalė prieš M. Sajaus vedamą Manresos ekipą

Ispanijos čempionate (ACB) priešingų barikadų pusėse ginklus surėmė lietuviai, o penkioliktąją pergalę iškovojo „Barcelona“ (15-3).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 99:76 (22:13, 27:25, 24:19, 26:19) nugalėjo Martyno Sajaus ir Deivido Dulkio atstovaujamą Manresos „Baxi“ ekipą (8-9).

Tai buvo dešimtoji Š. Jasikevičiaus ekipos pergalė per vienuolika rungtynių ir su penkiolika laimėjimų bei trimis nesėkmėmis „Barca“ rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje, į priekį užleisdama tik Madrido „Real“ (16-1).

Tuo metu Manresos klubas su aštuoniomis pergalėmis ir devyniais pralaimėjimais ACB lygoje žengia dešimtas.

Sajus buvo vienas naudingiausių „Baxi“ krepšininkų. Aukštaūgis per penkiolika minučių pelnė 12 taškų (4/6 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 6 bei prarado 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, pažeidė taisykles 3 kartus ir surinko 15 naudingumo balų.

Kitas Manresos klubo lietuvis D. Dulkys per 15 minučių taškų nepelnė (0/3 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, du sykius prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po Cory Higginso dvitaškio susikrovė dviženklį pranašumą (20:9), tačiau pirmąjį kėlinį 4 taškais paeiliui užbaigė Sajus (13:22).

Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkai atkuto, surengė atkarpą 8:0 ir po Matto Janningo tolimo šūvio kvėpavo į „Barcos“ nugarą (21:22), tačiau prieš pat ilgąją pertrauką 8:2 spurtavę Šaro auklėtiniai po Kyle'o Kurico dviejų tritaškių paeiliui atstatė dviženklę persvarą (49:38).

Trečiajame ketvirtyje katalonai apsukų nemažino ir po K. Kurico dvitaškio persvara pasiekė 16 taškų (67:51), kurią „Barca“ sugebėjo nusinešti į lemiamą ketvirtį.

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai spurtavo 7:0 ir po Pierre'o Oriolos dvitaškio rungtynių baigtis tapo aiški (89:63).

Katalonijos ekipą į pergalę vedė Nickas Calathes. Graikas per 25 minutes pelnė 11 taškų (4/7 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 6 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, 3 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

„Baxi“: Mattas Janningas 14 (4/9 trit.), Juanas Pablo Vaulet 13 (6/8 dvit., 11 atk. kam.), Martynas Sajus 12 (6 atk. kam.).

„Barcelona“: Kyle'as Kuricas 25 (6/9 dvit.), Cory Higginsas 15 (6/11 dvit.), Artiomas Pustovijus 14 (6/8 dvit.), Nickas Calathes 11 (10 rez. perd.)