Klaipėdos krepšinio federacijos taurė atiteko „Gintaro baldų“ komandai

Klaipėdos krepšinio federacijos taurės turnyro, surengto pirmą kartą, finale nebuvo dramatiško mūšio. Visą laiką pirmavęs „Gintaro baldų“ penketukas pranoko „Novatransos-Dsmile“ ekipą  91:81.

Baldininkai varžovams smogė jau pirmosiomis atakomis – 9:0. Po pirmo ketvirčio uostamiesčio krepšinio mėgėjų lygos čempionai pirmavo 27:18. Iki didžiosios pertraukos „Gintaro baldų“ persvara pasiekė dviženklį skaičių – 48:37.

Pailsėję „Novatransos-Dsmile“ krepšininkai sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 4 taškų, tačiau intriga išgaravo po Aido Kurakino paprašytos minutės pertraukėlės. Pasitarę baldininkai pelnė aštuonis iš eilės taškus ir susigrąžino turėtą persvarą, kuri buvo išlaikyta iki susitikimo pabaigos.

Tarp nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Audrius Mineikis. Buvęs „Neptūno“ kapitonas pelnė 19 taškų ir net 16 kartų atkovojo kamuolį. Trys žaidėjai – Remigijus Kasparavičius, Henrikas Majus ir Ignas Pavilonis surinko po 17 taškų.

„Novatransos-Dsmile" komandai daugiausia taškų pelnė Raidas Putrius – 24, Vitalijus Sokolovas – 16.

Į simbolinį finalo penketuką pateko I.Pavilonis, A.Mineikis, R.Kasparavičius, V.Sokolovas ir R.Putrius.

Mažajame finale susirėmė „Voltas“ ir „Saulės butai“. Ir šioje akistatoje nebuvo įtampos. „Volto“ ekipa 18 taškų skirtumu – 85:67 pranoko be lyderių žaidusius prekiautojus butais.

Po Manto Tamoševičiaus ir Demo Mockaus taiklių atakų elektrikai pabėgo į priekį 27:16. Sporto rūmuose buvę žiūrovai suūžė ketvirtajame kėlinyje, kai „Saulės butų“ komanda ištirpdė skirtumą iki 4 taškų. Gaudynės pareikalavo pernelyg daug jėgų, nes per paskutiniąsias minutes „Volto“ žaidėjai aikštelėje darė, ką norėjo, o varžybas laimėjo dideliu pranašumu.

„Volto“ ekipoje nesustabdomas buvo M.Tamoševičius, pelnęs 29 taškus, atkovojęs 20 kamuolių ir surinkęs net 51 naudingumo balą, D.Mockus prie pergalės prisidėjo 20 taškų.

Tarp pralaimėjusiųjų Tomas Lenkimas pelnė 12 taškų, Darius Joskaudas, Valdas Štombergas ir Robertinas Vilimas – po 11.

Per pertraukas tarp rungtynių vyko „Greypack“ snaiperio konkurso varžybas, kurias pradėjo 24 taikliarankiai.

Pirmajame etape taikliausias buvo Justas Poviliūnas („Kredito Garantas“), surinkęs 18 taškų.

Kiti į antrą etapą patekę snaiperiai: Vaidas Pažemeckas („Gintaro baldai“; 15 taškų), A.Mineikis („Gintaro baldai“; 14), Virginijus Venckauskas („Veramiga“; 14), Vytautas Grigalionis („Neringa“; 13) ir Gytis Pryšmantas („Pajūris-Jūros mūša“; 13).

Pusfinalyje buvo kovojama dėl trijų bilietų į finalą. Šiame etape siautėjo V.Pažemeckas, surinkęs 20 taškų. Dar į trejetuką pateko V.Venckauskas – 17 ir J.Poviliūnas – 13. Po šių varžybų su Snaiperio karūna atsisveikino praėjusių metų nugalėtojas A.Mineikis. Jis, pelnęs 11 taškų, pasitraukė iš kovos.

Finale pirmasis metė J.Poviliūnas. Jis surinko 14 taškų. Jį pakeitęs V.Venckauskas per minutę pelnė 18 taškų. Labiausiai tituluotas snaiperių konkursų dalyvis V.Pažemeckas perdegė. Patyręs krepšininkas sukrapštė vos 13 taškų.