Kauniečiams iki bronzos pritrūko tik žingsnio

Galingai į „7bet-NKL“ čempionatą sugrįžęs Kauno rajono "Atletas" sezoną baigė per žingsnelį nuo medalių. Kelią istorinio finišo link kauniečiams pastojo „Telšių“ krepšininkai.

Atlantos olimpinio prizininko bei buvusio žinomo "Atleto" krepšininko treniruojami telšiškiai mažajame finale 85:79 palaužė svečius iš Kauno rajono.

"Į finalo ketvertą atvykome ne vien formalumo. Su mumis bus sunku visiems varžovams", - pažadėjo "Atleto" vairininkas Remigijus Bardauskas.

Kauniečių strategas, kaip ir jo auklėtiniai, savo žodį tęsėjo.

Nors akistatą dėl bronzos geriau pradėjo "Telšiai", "Atletas" ne tik panaikino minimalų atsilikimą, bet ir spurtavo 12:2 ir atsiplėšė 31:24. Patyręs aukštaūgis Egidijus Dimša ir LKL duonos ragavęs gynėjas Karolis Babkauskas darė viską, kad jų kolektyvas žygiuotų pergalės link, tačiau R. Vaišvila turėjo savo receptų. Žemaičiai atsakė atkarpa 15:6 ir ilsėtis išėjo vė pirmaudami 39:37.

Intriga laikėsi visą trečiąjį ketvirtį, tačiau jo pabaigoje amerikietis Donnellas Cegersas surinko 5 taškus iš eilės ir sukaupė telšiškiams 6 taškų pranašumą (59:53). Siautėti legionierius nenustojo paskutiniame kėlinyje. Dar 7 jo taškai "Telšių" ekipą nutolino nuo varžovų 8 taškų atstumu. „Atletas“ neliko skolingas. Po E. Dimšos baudos metimo likus 3 minutėms komandas skyrė 3 taškai (72:75). Tuomet prabilo Deividas Rasys: „Telšių“ žaidėjas susmeigė du tritaškius paeiliui ir likus pusantros minutės sukrovė 9 taškų persvarą (81:72). Likus 10 sekundžių E. Dimša sušvelnino deficitą iki vieno metimo (79:82), tačiau telšiškiai pergalę įtvirtino baudų metimais.

Nugalėtojams D. Cegersas pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 3/4 trit., 6/9 baud.) ir 7 išprovokuotas pražangas bei 23 naudingumo balus. Aukštaūgis M. Norkus įmetė 17 taškų ir pridėjo 8 atkovotus kamuolius bei 23 naudingumo balus. Deividas Rasys pridūrė 12 taškų, Laurynas Kaveckis 11 (3/4 trit.), Ovidijus Kaminskis 9. Kauniečiams Dominykas Bučas pelnė 16 taškų ir 7 atk. kam. Egidijus Dimša (8 atk. kam.) ir Karolis Babkauskas (4/8 trit., 8 rez. perd.) po 15, Martynas Linkevičius (2/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.) ir Amandas Urkis (2/4 trit.) po 10.

Telšiškiai NKL bronza puošėsi ir prieš trejus metus.