Eurolygos jaunimo turnyrą žalgiriečiai pradėjo pergale prieš rusus

Ankstyvą penktadienio rytą Kauno „Žalgirio“ arenoje startavo tris dienas vyksianti Eurolygos jaunimo atranka, kurios pirmajame mače Modesto Kanclerio vedami jaunieji žalgiriečiai 84:63 (24:16, 16:18, 18:16, 26:13) pranoko Krasnodaro „Lokomotiv“ bendraamžius.

Antrąjį savo susitikimą A grupėje Manto Šerniaus auklėtiniai sužais dar penktadienį nuo 20.30 val. su Hospitaleto „Torrons Vicens“ krepšininkais iš Ispanijos.

„Žalgirio“ ir „Lokomotiv“ susitikimo pradžioje komandos žengė koja kojon, o kauniečius priekyje minimaliu skirtumu 15:14 palaikė penkis taškus paeiliui surinkęs Nojus Pankratjevas. Kėlinio pabaigoje iki 24:16 atitrūkti „Žalgirio“ jaunimui leido iš toli iššovęs Gabrielius Čelka bei agresyvus Modesto Kanclerio žaidimas.

Neprastą toliašaudės artilerijos darbą antrajame kėlinyje tęsė du tritaškius suleidęs Dovydas Rimkus, tačiau lygiai tuo pačiu atsakė ir varžovai – 30:27. Kiek užsitęsusį štilį aikštėje nesustabdomu reidu užbaigė N.Pankratjevas, pastarojo tikslų perdavimą dėjimu įtvirtino G.Čelka ir pranašumas vėl išaugo iki 35:29. Prieš pat didžiąją pertrauką rezultatyviausiu žalgiriečiu tapo dar kartą iš toli neklydęs G.Čelka, o 40:34 laimėtą pirmą rungtynių pusę tiksliu prasiveržimu uždarė Kerras Kriisa.

Trečiajame kėlinyje Rusijos krepšininkus tritaškiais apšaudė K.Kriisa ir Laurynas Vaištaras – 46:34. Gavus lygiai tokios pat vertės atsaką, po krepšiu pasižymėjo pražangos nesustabdytas M.Kancleris, įsišaudęs K.Kriisa smeigė dar vieną tritaškį, vėl sugrąžinusį kauniečiams rekordinę persvarą – 52:40. Sparčiais žingsniais ryškėjo aikštėje dominavusio M.Kanclerio žvaigždė, kurio pastangomis žalgiriečiai turėjo apčiuopiamą pranašumą 58:50 ir po trijų kėlinių.

Lemiamą rungtynių atkarpą atidarė iš toli prisišaudęs bei įspūdingą pasirodymą tęsęs M.Kancleris – 64:52. Į dar gilesnę duobę „Lokomotiv“ jaunimą nustūmę apie save priminę D.Rimkus, G.Čelka ir L.Vaištaras – 73:56. Mačo baigčiai nekeliant abejonių tritaškį švystelėjo Paulius Murauskas, taškų kraitį atsidarė Gytis Mačionis, o pergalę rezultatu 83:62 įtvirtino abejose aikštės pusėse efektingai žaidęs D.Rimkus.

„Žalgiris“: M.Kancleris 20 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk.), G.Čelka 14 (5 atk. kam.), K.Kriisa 11 (8 rez. perd.), D.Rimkus 10 (3 per. kam., 2 blk.), L.Vaištaras 9, N.Panktratjevas 9, E.Preibys 4 (10 atk. kam.), P.Murauskas 3, G.Mačionis 2 (2 per. kam.), L.Stormarkas 2, A.Sidarevičius 0.

„Lokomotiv“: G.Bedniakovas 15 (6/12 dvit., 5 atk. kam.), D.Sereda 11 (3/4 trit., 2 per. kam.), V.Markovičius 9.