Debiutantai nustebino trijulių krepšinio elitą

Stipriausių pasaulyje trijulių krepšinio komandų turnyre debiutavusi Utenos ekipa įveikė kelis labiau patyrusius šių varžybų dalyvius ir nužygiavo iki finalo.

Žaidė Debrecene

Vengrijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) trijulių turnyras "World Tour Masters".

Debrecene jėgas išmėgino dvylika komandų, tarp jų – pasaulio reitingo lyderė "Liman" (Serbija) ir dar šešios ekipos iš pajėgiausiųjų dešimtuko, tarp jų – Šakių "Vytis-Gulbelė".

Į šias varžybas buvo pakviesti ir Utenos "Juventus-Uniclub" krepšininkai, liepos mėnesį laimėję Lietuvoje įvykusį "Hoptrans 3x3" turnyrą.

"World Tour Masters" debiutantai Ignas Vaitkus, Darius Tarvydas, Vytautas Šulskis ir Gintautas Matulis kaip reikiant nustebino trijulių krepšinio elitą.

Antrą vietą užėmusiems Utenos krepšininkams įteikta 30 tūkst. JAV dolerių premija.

Nesėkmė nesutrikdė

Pirmiausia uteniškiai savo grupėje 17:21 pralaimėjo "NY Harlem" (JAV) komandai ir po dramatiškos kovos 20:18 privertė kapituliuoti "Vytį-Gulbelę".

FIBA reitingų lentelėje "NY Harlem" – ketvirtoje vietoje, Šakių komanda – šeštoje.

Ketvirtfinalyje "Juventus-Uniclub" palaužė Amsterdamo atstovus (devinta vieta pasaulio reitinge) – 18:16. Nugalėtojams I.Vaitkus pelnė 9 taškus, D.Tarvydas – 4, V.Šulskis – 3, G.Matulis – 2.

Pusfinalyje prieš Utenos krepšininkus neatsilaikė rygiečiai (trečia vieta FIBA klasifikacijoje) – lietuviai šventė pergalę 21:18. I.Vaitkus surinko 10 tšk., D.Tarvydas – 6, V.Šulskis – 5.

Išdalytos premijos

Finale "Juventus-Uniclub" susikovė su favoritais serbais – "Liman" krepšininkais.

Uteniškiai buvo atsilikę 6:12, tačiau sugebėjo išlyginti rezultatą – 12:12. Vis dėlto varžovai, daugiausia Štefano Stojačičiaus ir Aleksandro Ratkovo pastangomis (surinko po 8 tšk.), vėl padidino persvarą – 19:14 ir galiausiai laimėjo mačą 21:16. Per lemiamą dvikovą G.Matulis pelnė 5 tšk., I.Vaitkus ir V.Šulskis – po 4, D.Tarvydas – 3.

"Liman" gavo 40 tūkst. JAV dolerių premiją. Mūsiškiams teko 30 tūkst., o trečią vietą užėmusiai Rygos komandai – 20 tūkst.

Naudingiausiu (MVP) turnyro žaidėju pripažintas Š.Stojačičius. Jis kartu su I.Vaitkumi – rezultatyviausi šių varžybų žaidėjai (abu surinko po 41 tšk.).

Nauji išbandymai

Devintą vietą užėmę "Vyčio-Gulbelės" krepšininkai Paulius Beliavičius, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis ir Šarūnas Vingelis užsibus Vengrijoje.

Šiomis dienomis Debrecene numatyti dar du "World Tour" turnyrai – "Hungary Masters" ir "Europe Masters".

Dalyvių gretas papildys kelios naujos komandos, tarp jų – iš Rusijos, Mongolijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Saudo Arabijos.

2019-aisiais "World Tour" finalo turnyrą Japonijoje laimėjo Novi Sado (Serbija) krepšininkai, kuriems ketvirfinalyje 14:21 pralaimėjo Šakių ekipa.