Čempionų lygos starte – puikus D. Gailius bei „Neptūno“ pergalė

Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0) pergale pradėjo FIBA Čempionų lygos sezoną. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 81:71 (24:26, 19:10, 19:18, 19:17) pranoko Brindizio „Happy Casa“ (0-1) krepšininkus iš Italijos.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ turėjo 8 taškų persvarą, tačiau ant kulnų lipę italai pranašumą buvo sumažinę iki 2 taškų. Aistras aikštelėje užgesino „Neptūną“ į priekį šiandien vedęs Deividas Gailius, o galutinį tašką padėjo taiklūs Žygimanto Janavičiaus baudų metimai.

D.Gailius pergalingame mače žaidė 29 minutes, pelnė 23 tašką (7/10 dvit., 1/3 trit., 6/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo, prasižengė 2 kartus bei surinko 26 naudingumo balus.

Nors pergale pažymėtame susitikime „Neptūnas“ realizavo vos 3 tritaškius iš 16 (18,8 proc.), tačiau T.Rinkevičiaus auklėtiniai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių – 44 prieš 30.

„Neptūnas“ atsiliekančiųjų vaidmenyje buvo tik pirmajame kėlinyje. Antrąjį ketvirtį jie uždarė spurtu 16:5, o nuo šios akimirkos iniciatyvos iš savo rankų nebeišleido.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais artėjantį šeštadienį, spalio 19-ąją, kuomet „Betsafe–LKL“ čempionate išvykoje susikaus su Kėdainių „Nevėžiu“.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 23 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Žygimantas Janavičius 13 (6 rez. perd.), Simas Galdikas ir Gytis Masiulis (7 atk. kam.) – po 10

„Happy Casa“: Adrianas Banksas 11, Darius Thompsonas ir Luca Campogrande – po 10.