Beprotišką spurtą surengusi K. Maksvyčio kariauna paskutinę sekundę nukovė CSKA

Lietuviškajam Permės „Parma“ klubui naujojo VTB lygos sezono tvarkaraštis buvo negailestingas, tačiau Kazio Maskvyčio kariauna nusprendė spjauti į visas išankstines prognozes ir metimu paskutinę sekudnę nuversti Rusijos krepšinio galiūną Maskvos CSKA – 97:95 (25:26, 29:19, 26:17, 36:14).

Permės ekipa maždaug 35 žaidimo minutes buvo triuškinama – įpusėjus ketvirtajam kėliniui turėjo net 20 taškų deficitą (67:87), tačiau likusią rungtynių dalį sužaidė tiesiog nepriekaištingai.

Vieną tritaškį po krito į CSKA krepšį įskraidinusi ekipa likus 10 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos pagaliau išsiveržė į priekį (94:93), tačiau tai toli gražu nebuvo rungtynių pabaiga.

Po minutės pertraukėlės lemiamų rungtynių akimirkų meistras Mike'as Jamesas pelnė dvitaškį ir sugrąžino šeimininkams minimalų pranašumą, bet galutinį žodį šiame mače tarė Maksimas Grigoryevas, chaotiškoje atakoje pataikydamas dar vieną tolimą metimą ir tokiu būdu nulemdamas rungtynių baigtį.

Sunku patikėti, tačiau „Parma“ rungtynes užbaigė penkiais taikliais tolimais metimais. Visi jie buvo pataikyti likus mažiau nei 2 min. iki mačo pabaigos. Tris iš jų pataikė vos 10 minučių rungtyniavęs Glebas Sheiko (9 tšk., 3/3 trit.).

Rungtynių herojus M.Grigoryevas spėjo pasižymėti taip pat tik 6 taškais (2/6 trit.).

Paskutinių penkių minučių atkarpa „Parma“ laimėjo net 30:8.

Permės klubo lietuviai prie įspūdingos pergalės prisidėjo svariai. Lemiamomis mačo akimirkomis įvykius aikštėje nuo atsarginių suolelio stebėjęs Adas Juškevičius per beveik 15 minučių pelnė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o iki paskutinių šios dramos sekundžių aikštėje kovojęs Eigirdas Žukauskas per 27 minutes pelnė 10 taškų ir sugriebė 2 kamuolius.

CSKA nuo šokiruojančios nesėkmės neišgelbėjo ir individualus Mike'o Jameso meistriškumas – gynėjas pelnė net 31 tašką.

Maskvos CSKA: Mike'as Jamesas 31 (9/12 dvit., 10/12 baud., 6 rez. perd., 29 naud. bal.), Willas Clyburnas 19 (6 atk. kam., 20 naud. bal.), Nikola Milutinovas 13 (5 atk. kam., 16 naud. bal.).

Permės „Parma“: Borisas Savovičius 18, Adas Juškevičius, Martinas Mejeris ir Robertas Johnsonas po 11, Eigirdas Žukauskas ir Nikolajus Zhmako po 10.