Atsitiesė: visas rungtynes pirmavę lietuviai revanšavosi belgams

Danų smūgį penktadienį praleidusi Lietuvos rinktinė (2-2) sekmadienį atsitiesė mače su Belgijos (3-1) krepšininkais. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Europos čempionato atrankos varžybų C grupėje iškovojo pergalę 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20).

Taip mūsiškiai revanšavosi už pralaimėjimą pirmajame tarpusavio mače Belgijoje, kai buvo nusileista 65:86.

Visgi belgai, kurie pralaimėjo pirmą kartą atrankos varžybose, išsaugojo pranašumą tarpusavio mačuose.

Po to, kai Danija sekmadienį įveikė Čekijos krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę, tapo aišku, kad mūsiškiams, norint patekti į Europos čempionatą, kitame lange vasario mėnesį reikės revanšuotis Danijos krepšininkams.

„Kai apsigini, yra lengviau ir užbėgti, ir metimai sukrenta tie, kurie turi įkristi, – po dvikovos kalbėjo 19 taškų surinkęs Eimantas Bendžius. – Visiškai kitas ritmas. Rungtynės prieš dvi dienas mums davė gerą spyrį į užpakalį.“

E. Bendžius per 26 minutes pataikė 2 dvitaškius iš 2 ir 5 tritaškius iš 9, taip pat atkovojo 4 kamuolius.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės pirmavę lietuviai anksti susikrovė dviženklę persvarą (14:4), tačiau labiau atitrūko po ilgiosios pertraukos.

Ketvirtajame kėlinyje po Arno Veličkos taškų mūsiškiai buvo įgiję didžiausią persvarą rungtynėse (79:57), kuri būtų užtikrinusi pranašumą tarpusavio mačuose, tačiau dvikovos pabaigoje belgai sumažino deficitą.

Lietuvos rinktinėje taškais nepasižymėjo tik Deividas Gailius ir Marekas Blaževičius.

Lietuva įmetė 52,6 proc. dvitaškių ir 39,1 proc. tritaškių, o oponentai atsakė pataikydami 48,7 proc. dvitaškių ir 38,5 proc. tolimų metimų.

Nuo suolo pakilę krepšininkai lietuviams surinko 44 taškus, kai belgams – 27.

Antraisiais šansais Maskoliūno kariauna įmetė 16 taškų, o Belgija – 6.

Lietuvos rinktinė: Eimantas Bendžius 19 (5/9 trit.), Mindaugas Kuzminskas (8 atk. kam.) ir Laurynas Birutis po 13, Jonas Mačiulis 11.

Belgijos rinktinė: Retinas Obasohanas 21, Alexandre’as Libertas 11, Emmanuelis Lecomte 10.

Nepatogus

Nepatogus portretas
IŠSIGANDO ir laimėjo,nes viešoje erdvėja sklando gandai,kieno algos didžiausios ir kam skiriamas dosniausias finansavimas,kai vieno krepšininko alga yra lygi visos varžovų žaidėjų komandos atlyginimui!!!

ĮDOMU

ĮDOMU portretas
Suš...tas treneris - būtinai 3 minutes prieš galą , pirmaujant 22 taškais , reikėjo išleisti niekur nežaidžiantį Mareką , nebeįmesti nei taško ir leisti belgams baigti rungtynes +13 vietoje +30 ? Makakaliūnai , lauk !