13-metės benefisas mačo pabaigoje atvedė lietuves į Europos čempionato finalą

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinė Skopjė vykstančiame Europos čempionate toliau kuria istoriją.

Viliaus Stanišausko auklėtinės Senojo žemyno čempionato pusfinalyje 54:51 (11:14, 16:9, 9:12, 18:16) įveikė prancūzes ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje pateko į Europos jaunučių merginų pirmenybių finalą.

Penktadienį vyksiančiame finale Lietuva susikaus su Ispanijos ir Rusijos poros laimėtojomis.

Paskutinėmis mačo minutėmis aikštėje vyko tikras nervų karas, o per jas tikslesnės buvo Stanišausko auklėtinės: iš pradžių Justė Jocytė baudų metimais išlygino rezultatą (51:51), o likus 54 sekundėms Audronė Zdanevičiūtė jį persvėrė – 52:51.

Kitoje aikštės pusėje prancūzės susikūrė tris galimybes persverti rezultatą, tačiau jų bandymai tikslo nepasiekė, o mačo heroje tapo Jocytė, kuri likus 9 sekundėms baudų metimais padidino lietuvių persvarą iki trijų taškų (54:51), o paskutinėje atakoje blokavo varžovių metimą ir lietuvės pradėjo švęsti.

Lietuvėms antrojo kėlinio pabaigoje buvo pavykę įgyti septynių taškų persvarą (27:20), tačiau varžovės trečiąjį ketvirtį užbaigė spurtu 8:2 ir viskas sprendėsi lemiamoje mačo atkarpoje – 35:36.

Iki rungtynių pabaigos likus pusšeštos minutės prancūzėms pavyko atitrūkti (47:40), tačiau mūsiškės nesutriko ir po Rusnės Augustinaitės tritaškio rezultatas tapo lygus – 47:47.

Fenomenaliai žaidusi 13-metė Jocytė buvo rezultatyviausia mačo žaidėja ir per 34 minutes pelnė 20 taškų (5/12 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo 15 kamuolių bei 4 sykius suklydo.

Lietuva: Justė Jocytė 20 (5/12 dvit., 7/8 baud., 15 atk. kam., 4 kld.), Audronė Zdanevičiūtė 12 (0/6 trit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 5 kld.), Urtė Čižauskaitė 10 (13 atk. kam., 4 blk.).

Prancūzija: Sara Roumy 18, Maia Hirsch, Clara Djoko ir Inesa Debroise po 6.