Vaikus įkvėpė ne vien olimpiečiai

  • Teksto dydis:

Visą spalį vykęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) projektas „Olimpinis mėnuo“ šiemet sutraukė rekordinį dalyvių skaičių.

Dalyvių – tūkstančiai

Net 2,7 tūkst. pradinių klasių, arba daugiau nei 50 tūkst. pradinukų, mankštinosi su olimpiečiais, sportininkais, pramogų pasaulio atstovais, mokėsi sveikos mitybos pagrindų, iš Lietuvos sporto komandų mokėsi bendradarbiauti.

„Žinia apie projektą sklinda garsiai, o iniciatyvos vertę geriausiai apibūdina patys vaikai. Kiekvieną projekto savaitę lankėme skirtingas mokyklas, prašėme vaikų pasidalyti įspūdžiais – ką sužinojo ar išmoko.

Be galo smagu klausyti, kai vaikai pasakojo, kad salotos ne tik gražiai atrodo, bet ir yra skanios. Pradinukai žino, kad pyktis yra emocija, kurią irgi reikia išjausti, kad svarbu pasitikėti draugais, nes kartu mes galime daugiau nei po vieną.

Esame labai dėkingi projekto globėjai poniai Dianai Nausėdienei už didžiulį palaikymą, sportininkams, kurių istorijos, mankštos ir nuoširdūs pokalbiai įkvėpė vaikus, taip pat atsidavusiems pedagogams ir tėveliams, kurie kaip visada aktyviai įsitraukė į veiklas“, – džiaugėsi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Patarė ir D.L.Demarco

Projekto dalyviai įsitraukė į kiekvienai temai pritaikytus, specialistų paruoštus užsiėmimus pamokų, pertraukų metu ir namuose.

Vaikai buvo kviečiami žaisti įvairius temą atitinkančius žaidimus, stebėti savo fizinį aktyvumą, rengti nuotykių ekspedicijas, pažinti maistines medžiagas. Taip pat kasdien įvertinti savo emocijas ir jomis pasidalyti su savo klasės draugais, įsitraukti į kitas pradinukams patrauklias veiklas. Kiekvieną savaitę vaikus lydėjo ir temas atitinkantys superherojai.

„Žymių žmonių patarimus vaikai labiau priima. Mes dažnai kalbame, tarkime, kad reikia gerti vandenį, bet kai biomedicinos mokslų daktaras papasakojo, kiek jo reikia gerti, o jam pritarė žinomas virtuvės šefas Gian Luca Demarco ir superherojus Amis Kilniaširdis, vaikai iškart sukluso ir dabar patys vienas kitą skatina. Vandens ąsotis per pietus žymiai greičiau ištuštėja“, – sakė Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos pedagogė Nijolė Šilanskienė.

Sauliaus Čirbos / LTOK nuotr.

Dalijosi patirtimi

Į projekto veiklas tradiciškai įsitraukė žinomi sportininkai. Kartu mankštintis vaikus kvietė olimpiečiai lengvaatletė Diana Zagainova, kanojininkas Henrikas Žustautas, slidininkas Mantas Strolia, lengvaatletė Irina Krakoviak-Tolstika, boksininkas Tadas Tamašauskas ir krepšininkė Laura Juškaitė. Prie jų prisijungė ir dainininkė Eglė Jurgaitytė.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę prisidėti prie projekto veiklų ir įkvėpti vaikus. Man fizinis aktyvumas suteikė galimybę pamatyti pasaulį, sportuodama susiradau daug draugų, tad labai džiaugiuosi galėdama bent dalelę to perduoti mūsų mažiesiems“, – kalbėjo D.Zagainova.

Apie komandinio darbo ir pasitikėjimo vienas kitu svarbą vaikams pasakojo porinės keturvietės irkluotojai Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas, Žygimantas Gališanskis ir komandos treneris Kęstutis Keblys, tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, merginų ledo ritulio „Hockey Stars“ komandos narės Gabija Griniūtė, Gertrūda Gliožaitytė, Greta Baubaitė, Jonė Vaičiukienė, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Saulius Mikoliūnas ir Edvinas Gertmonas, sostinės „Ryto“ krepšininkai Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius.

Pradinukai taip pat turėjo išskirtinę progą nuotoliniu būdu pabendrauti su olimpiečiais baidarininkais Andrejumi Olijniku ir Mindaugu Maldoniu, olimpiete penkiakovininke Ieva Serapinaite.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių