Trileris: po trijų pratęsimų „Neptūnas“ žengė į LKL pusfinalį

Reto grožio rungtynėmis Pasvalyje pasibaigė paskutinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos rungtynės. Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose net po trijų pratęsimų svečiuose 94:92 (8:16, 14:18, 25:10, 16:19, 9:9, 8:8, 14:12) palaužė „Pieno žvaigždžių“ pasipriešinimą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0.

Pusfinalyje uostamiesčio krepšininkų laukia Kauno „Žalgiris“, pusfinalyje 2:0 įveikęs Kėdainių „Nevėžį“.

Puikiai susitikimą pradėję aikštės šeimininkai iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklį pranašumą (34:22), tačiau Mindaugo Lukošiaus auklėtinių žaidimas po pertraukos ėmė byrėti. Klaipėdiečiai vien per trečiąjį ketvirtį sugebėjo panaikinti deficitą ir išsiveržti į priekį (47:44), tačiau besibaigiant pagrindiniam laikui, „Pieno žvaigždės“ atstatė pusiausvyrą (63:63).

Pirmojo pratęsimo metu neabejotinas Pasvalio komandos lyderis buvo Šarūnas Vasiliauskas, pataikęs du tolimus šūvius, tačiau lemiamas metimas buvo netaiklus. Komandoms teko žaisti antrą pratęsimą – 72:72.

Antrojo pridėto laiko metu vėl vyravo gynybinis krepšinis. Likus minutei po Rashauno Broaduso baudos metimų „Neptūnas“ pirmavo 78:76, tačiau pasvaliečiams pavyko išsigelbėti (80:80).

Trečiame pratęsime žaidimas buvo permainingas ir atkaklus, tačiau lemiamu metu prabilo Davidas McClure‘as – jo 5 taškai iš eilės inicijavo „Neptūno“ spurtą (91:88). Nors įspūdingai žaidusio Š.Vasiliausko pastangomis „Pieno žvaigždės“ sumažino atsilikimą iki minimumo (82:93), baudos metimą iš dviejų sumetė Martynas Mažeika, o Gyčio Sirutavičiaus tritaškis paskutinėmis akimirkomis skriejo pro šalį – 94:92.

Šiame straipsnyje: LKLpieno žvaigždėsNeptūnas