W. Menayothinas – su ringu atsisveikins tik pralaimėjęs

Rekordine pergalių serija profesionalų ringe išgarsėjęs Tailando boksininkas Wanhengas Menayothinas jau ketino baigti karjerą, tačiau nusprendė toliau kovoti, kol pagaliau pralaimės.

Įveikė visus varžovus

34-erių W.Menayothinas nuo 2007-ųjų sausio iki 2019-ųjų spalio laimėjo visas savo 54 dvikovas, iš jų aštuoniolika – nokautais.

Pernai, įveikęs Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovą Simphivę Khonco, tailandietis apgynė Pasaulio bokso tarybos (WBC) lengviausios svorio kategorijos (iki 47,6 kg) planetos čempiono titulą.

W.Menayothinas jau 2018-aisiais pagerino amerikiečio Floydo Mayweatherio rekordą (50 pergalių iš eilės).

Kitas JAV boksininkas, italų kilmės Rocky Marciano (1923–1969) buvo laimėjęs 49 dvikovas paeiliui.

Birželio 21-ąją W.Menayothinas pareiškė, kad baigia profesionalo karjerą, tačiau jau po dviejų dienų pranešė, jog taško dar nepadėjo.

Pakeitė sprendimą

"Pinigai – svarbus dalykas, tačiau noriu būti sveikas. Niekas kitas geriau nepažįsta mano kūno nei aš. Dėkoju visiems, motyvavusiems mane ir suteikusiems psichologinių jėgų siekti pergalių", – praeitą savaitę teigė Tailando boksininkas.

Mūsų šeimos gerovė priklausė nuo mano kumščių ir smūgių stiprumo.

Vis dėlto netrukus WBC Azijos skyriaus vadovybė patvirtino, kad po pokalbio sportininkas pakeitė savo sprendimą ir ruošiasi ginti pasaulio čempiono titulą.

Viename interviu W.Menayothinas buvo užsiminęs, kad norėtų per savo karjerą laimėti bent 56 ar netgi daugiau dvikovų iš eilės, o dabar tvirtina, jog boksuosis tol, kol teks nusileisti stipresniam varžovui.

Iki šiol tailandietis visas pergales šventė tik savo šalyje, tačiau pabrėžė, kad sutiktų kovoti bet kuriame pasaulio ringe, jeigu organizatoriai pasiūlytų palankias finansines sąlygas.

Pomėgis: tailandiečio rekordas neatkreipė prabangius automobilius mėgstančio F.Mayweatherio dėmesio. "Amazing zone" nuotr.

Su draugais nekovoja

Būdamas trylikos metų, Wanhengas pradėjo lankyti Tailando bokso (muai tai) treniruotes, o sulaukęs 20-ies tapo šalies čempionu.

"Mūsų šeimos gerovė priklausė nuo mano kumščių ir smūgių stiprumo", – sakė kovotojas, 2007-aisiais debiutavęs profesionalų bokso ringe.

Pirmą kartą WBC pasaulio čempiono diržą tailandietis iškovojo 2014-aisiais, per devynis raundus privertęs kapituliuoti meksikietį Oswaldą Novoa.

Tąkart W.Menayothinas uždirbo 175 tūkst. JAV dolerių. Tai buvo karališka suma, turint galvoje, kad provincijoje, iš kurios kilęs boksininkas, vidutinis atlyginimas – maždaug 150 JAV dolerių.

Bokso žinovų nuomone, kai kurie pasaulio čempiono varžovai buvo akivaizdžiai žemesnio lygio. Be to, W.Menayothinas vengia dvikovų su kitų profesionalų organizacijų atstovais: atsisakęs akistatos su WBA čempionu, taip pat tailandiečiu Thammanoonu Niyomtrongu pareiškė, kad su geru draugu niekada nesivaržys ringe.

Kitas kalibras

F.Mayweatherio, regis, nė kiek nesujaudino W.Menayothino pasiekimai.

Amerikietis – kito kalibro boksininkas: per savo karjerą yra iškovojęs keturių svorio kategorijų pasaulio čempiono diržus, o mėgėjų varžybose – 1996 m. Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalį.

"Galėčiau bet kada grįžti į ringą ir toliau kaupti titulus. Tačiau tegul žėri kitos žvaigždės, aš tuo mėgavausi 20 metų", – kalbėjo 43-ejų F.Mayweatheris.

JAV boksininkas – vienas turtingiausių visų laikų planetos sportininkų ("Forbes" duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį uždirbo 915 mln. JAV dolerių).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių