Stiprūs varžovai skatina tobulėti

„Estai dabar galbūt šiek tiek stipresni nei mes, rengia labai daug lenktynių. Mums su jais ir sunku, ir įdomu varžytis, nes tobulėjame“, – sakė kartingo komandos „SJ Motorsport“ vadovas Simas Juodviršis, dalydamasis mintimis apie Baltijos taurės sezoną.

Du čempionai

Paskutinis – trečiasis – Baltijos kartingo taurės varžybų etapas buvo surengtas Estijoje.

Susumavus visų etapų (pirmas įvyko Latvijoje, antras – Šiauliuose) rezultatus, Baltijos taurę „OK Junior“ kategorijos grupėje iškovojo Simas Baciuška („SJ Motorsport“), o „OK“ – Markas Šilkūnas („Siųskpigiau.lt-Pilėnai Racing“).

Galingiausios – KZ2 klasės – bronzą pelnė Ainis Klimavičius („SJ Motorsport“).

„KZ2 Masters“ vicečempionu tapo Tautvydas Sviklas („SJ Motorsport“), trečias buvo Dominykas Neniškis („TS Motorsport“).

Dar vieną bronzos medalį Lietuvai pridėjo Majus Saladūnas („SJ Motorsport“) – trečia pozicija tarp „Micro“ kategorijos lenktynininkų.

Tikslai – visada aukščiausi

„Visi startai mums svarbūs – tiek Lietuvos, tiek Baltijos čempionatuose. Tarptautinėse varžybose – didesnė konkurencija, nes estai nuolat dalyvauja europinio lygio lenktynėse, bet mes visada važiuojame nugalėti. Džiugu, kad mano komandos lenktynininkai – vėl tarp greičiausiųjų. Ypač džiugina jaunųjų sportininkų pergalės ir medaliai“, – kalbėjo S. Juodviršis.

Jo teigimu, į KZ2 aukso medalį pretendavo Jokūbas Bagdanavičius, bet prieš kelionę į Estiją jis susirgo ir negalėjo papildyti įskaitos taškų kraičio.

Kristupas Stasionis („Mini“), nors ir nepateko tarp prizininkų, greičiausiai nuvažiavo vieną kartodromo ratą.

Varžovai: Baltijos kartingo taurės varžybų pagrindiniai konkurentai – lietuviai ir estai. / kartingas.lt nuotr.

Džiugios pabaigtuvės

Estijoje, „Kuningamae“ kartodrome, mūsiškiai užėmė iš viso septynias prizines vietas.

Lietuvos čempionas Justas Jonušis (Baltijos autosporto centras) KZ2 finalo lenktynėse 26 trasos ratus įveikė per 14 min. 55,958 sek. ir įtikinamai aplenkė artimiausius varžovus.

Antras buvo estas Kasparas Kallasmaa, trečias – Kipras Juršė („PASKE Racing“).

„KZ2 Masters“ finale T. Sviklas finišavo antras, o D. Neniškis – trečias. Nugalėjo estas Margusas Kukkas.

„OK Junior“ varžybas du „SJ Motosport“ atstovai užbaigė greta: S. Baciuška užėmė antrą vietą, Nojus Stasionis – trečią. Greičiausias buvo estas Aleksanderis Uusneemas.

„Micro“ finale M. Saladūnas buvo trečias. Jis vos 0,15 sek. aplenkė ketvirtoje pozicijoje likusį estą Rometą Kullamae. Pirmas dvi vietas užėmė estai Janas Ruudis Algre ir Stenas Mihailovas.

Lietuvos kartingo čempionato dalyviams liko du etapai – Kuršėnuose ir Aukštadvaryje.

Sezoną užbaigs rugsėjį

Lietuvos kartingo čempionato dalyviams liko du etapai: rugpjūčio 31-ąją Kuršėnuose ir rugsėjo 28-ąją Aukštadvaryje.

Po keturių etapų „KZ2“ sezono lyderis – J. Jonušis (171 taškas), „KZ2 Masters“ – T. Sviklas (207 tšk.), „OK Junior“ – S. Baciuška (203 tšk.), „Mini“ – Joris Žygimantas Stankevičius (180 tšk.), „Micro“ – Leonas Žarikovas (183 tšk.), „Cadet“ – Bernardas Anusauskas (161 tšk.), „Retro ČŽ“ – Gediminas Udras (153 tšk.), „Briggs Junior“ – Lukas Samuolis (151 tšk.), „Briggs Master“ – Mantas Samulionis (144 tšk.), „Briggs Mini“ – Vėjas Buchincevas (148 tšk.), „Retro M-125“ – Saulius Antanaitis (149 tšk.).