„Raptors“ viceprezidentas: ši vasara J. Valančiūnui bus labai svarbi

Toronto „Raptors“ komanda liko maloniai nustebinta pirmuoju Jono Valančiūno sezonu NBA. Vidurio puolėjas iš Lietuvos viršijo visus klubo vadovų lūkesčius ir nuteikia optimistiškai prieš būsimą sezoną.

Tam, kad Valančiūnas taptų dar geresniu žaidėju, vasarą jam numatytas intensyvus treniruočių planas, į kurį įeina ir žaidimas Europos čempionate Slovėnijoje.

Apie pirmuosius Valančiūno metus NBA tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo „Raptors“ viceprezidentas Maurizio Gherardini.

– Kaip „Raptors“ komanda įvertintų debiutinį Valančiūno sezoną NBA? – „BasketNews.lt“ paklausė Gherardini.
– Jis viršijo visų lūkesčius. Labai gaila, kad dėl traumos Jono tobulėjimas buvo kiek pristabdytas, tačiau visas sezonas apskritai buvo labai geras ir mus labai nudžiuginęs. Jis tobulėjo ne tik kaip žaidėjas, bet kaip ir žmogus, puikiai prisitaikantis prie naujo gyvenimo būdo ir sistemos.

– Kurias savo krepšinio savybes Valančiūnas labiausiai patobulino?
– Visų pirma labai pagerėjo jo puolimas. Jis turėjo pagerinti savo ištvermę, vis dar turi tapti stipresnis, tačiau jo puolimo arsenalas pagerėjo. Jis mokosi žaisti nugara į krepšį ir tai daro vis stabiliau ir geriau. Tai elementai, kuriuos jis tobulina ir dar turi gerinti.

Jonas turi puikius instinktus blokams, atkovotiems kamuoliams ir greitai tobulėjo gynyboje. Lyginant su kitais naujokais, jis labai greitai mokėsi, kaip sustabdyti į baudos aikštelę įkertančius žaidėjus, kaip išvengti greitų pražangų. Jis pademonstravo, kad sugeba greitai mokytis naujų dalykų. Jam dar reikia tobulėti atliekant tam tikrus judesius puolime, kurie turi tapti automatiniai – jis turi sugebėti juos daryti užsimerkęs. Bet tai sunkiai dirbantis vyrukas ir tai geriausia jo savybė. Kai jaunas žmogus dirba papildomai prieš treniruotes, po treniruočių, jis kyla į aukštesnį lygį ir tai neabejotinai laukia Valančiūno.

– Tai buvo pirmas sezonas Jonui taip toli nuo namų. Kaip jis su tuo susitvarkė?
– Puikiai ir tam yra kelios priežastys. Visų pirma, jis protingas jaunas vyras. Antra, jis pateko į nuostabų Toronto miestą ir gerą „Raptors“ organizaciją. Trečia – jį supo didelė lietuvių bendruomenė. Visi šie faktoriai padėjo jam lengviau prisitaikyti prie gyvenimo kitoje šalyje. Manau, jis neturėjo jokių problemų gyvendamas užsienyje.

– Birželį Valančiūnas pirmiausia sportuos Toronte, tada žais vasaros lygos varžybose, po to lauks rinktinės stovykla. Ar ne per sudėtinga vasara jaunam žaidėjui?
– Jam reikia abiejų patirčių – tiek vasaros lygos, tiek Europos čempionato, kad augtų kaip žaidėjas. Tai bus ilga vasara, bet Jonas turės pertraukas ir bus laiko atsipūsti. Jam reikės dirbti ir ilsėtis. Manau, kad jis tam pasirengęs. Kalbėjau su Jono atstovais, kurie sakė, kad net pasibaigus sezonui jis visą laiką nori savo rankose turėti kamuolį. Jonui reikia tokios vasaros, kad jis taptų geresniu NBA žaidėju.

– Kokia situacija su kitu „Raptors“ lietuviu – Linu Kleiza? Ar „Raptors“ jam mato ateitį komandoje?
– „Raptors“ dar nepasiekė to taško, kai reikia galvoti apie kitą sezoną. Kai visi susirinks ir pradės dėlioti kito sezono planus, viskas bus aiškiau. Linui tai buvo nelengvas sezonas, tačiau niekas nieko nežinos bent mėnesį.

– Ar yra tiesos ganduose, kad jo sutartis gali būti nutraukta pasinaudojant amnestijos taisykle?
– Tai tik gandai, kurie neturi jokio pagrindo. Birželį pradedame formuoti komandą ir iki tol viskas, ką girdėsite, bus tik gandai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių