Rankininkai ruošiasi žygiui į Egiptą

 • Teksto dydis:

"Pradėsime derinti žaidimą, kad sausį būtume tinkamai pasiruošę", – sakė Lietuvos vyrų rankinio rinktinės, laukiančios pasaulio čempionato atrankos varžybų, vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška.

Kovos Liuksemburge

Lietuviai 1-ojoje atrankos grupėje išmėgins jėgas su Farerų salų, Liuksemburgo ir Slovakijos komandomis. Į kitą etapą pateks tik pirmą vietą užėmusi ekipa.

Varžybos vyks 2020-ųjų sausio 10–12 d. Liuksemburge.

Lietuvos rankinio federacija (LRF) M.Andriuškos vadovaujamai rinktinei kelia tikslą patekti į pasaulio čempionato finalo turnyrą, kuris numatytas 2021-ųjų sausio 14–31 d. Egipte.

Mūsiškiai su slovakais buvo susitikę 2016-aisiais – taip pat per atrankos į pasaulio čempionatą varžybas. Rungtynės Kauno sporto halėje baigėsi 18:18, o svečiuose lietuviai pralaimėjo 27:31.

Su Liuksemburgo rankininkais Lietuvos nacionalinė komanda pastarąjį kartą žaidė 2006-aisiais, su Farerų salų atstovais dar seniau – 2001-aisiais.

Žais su kaimynais

"Įspūdžiai kol kas neblogi. Svarbu, kad žaidėjai, kuriuos kvietėme, yra čia ir noriai dirba", – teigė M.Andriuška.

Pasak trenerio, per treniruotes Alytuje bus išbandyti keli naujokai. Taip pat laukia dvejos kontrolinės rungtynės (šiandien ir rytoj) Minske su baltarusiais.

Svarbu, kad žaidėjai, kuriuos kvietėme, atvyko į rinktinę ir noriai dirba.

"Norisi patikrinti gynybos taktikas, viena jų – aktyvi. Bus ir puolimo naujovių", – konkretizavo strategas.

Zaporožės "Motor" (Ukraina) klubui atstovaujantis Aidenas Malašinskas teigė, kad atsigavo po čiurnos traumos. "Šiuo metu sveikata nesiskundžiu", – sakė rankininkas.

Anot Aideno, kontrolinės rungtynės su Baltarusijos rinktine bus naudingos: "Varžovai stiprūs, kitąmet žais Europos čempionato finalo turnyre. Mums tikrai nebus lengva."

Antras etapas – pavasarį

Būtent 2020-ųjų Europos čempionate paaiškės, su kuo tektų susitikti lietuviams, jeigu jie įveiktų pirmą pasaulio čempionato atrankos etapą.

Kartu su Lietuvos, Farerų salų, Liuksemburgo ir Slovakijos rankininkais tikslo taip pat sieks Izraelio, Graikijos, Suomijos ir Kipro rinktinės (2-oji grupė), Italijos, Rumunijos, Kosovo ir Sakartvelo ekipos (3-ioji) bei Turkijos, Belgijos ir Estijos komandos (4-oji).

Antrame atrankos etape šių grupių nugalėtojų lauks 20 rinktinių (išskyrus pasaulio čempionę Daniją ir prizininkes), dalyvavusių Europos čempionato finalo turnyre. Mačai dėl 12-os kelialapių į Egiptą vyks 2020-ųjų balandį.


Rinktinė

Vartininkai: Giedrius Morkūnas ("Les Vikings de Caen", Prancūzija), Vilius Rašimas ("EHF Aue", Vokietija), Lukas Gurskis (Kauno "Granitas-Karys").

Kairysis kraštas: Skirmantas Plėta ("Les Vikings de Caen"), Deividas Jovaišas ("Bergsoy", Norvegija).

Kairysis pusiau kraštas: Karolis Antanavičius (Vilniaus "Šviesa"), Gerdas Babarskas ("Chambery Savoie", Prancūzija), Lukas Simėnas (Klaipėdos "Dragūnas").

Centras: Aidenas Malašinskas (Zaporožės "Motor", Ukraina).

Linija: Mindaugas Tarcijonas ("Grupa Azoty Tarnow", Lenkija), Džiugas Jusys ("Rot-Weiss Babenhausen", Vokietija).

Pusiau kraštas: Vaidotas Grosas ("Istres Provence", Prancūzija).

Dešinysis pusiau kraštas: Gytis Šmantauskas ir Gabrielius Virbauskas (abu – "Dragūnas"), Mindaugas Dumčius ("Elbflorenz Dresden", Vokietija).

Dešinysis kraštas: Laurynas Palevičius ir Valdas Drabavičius (abu – "Šviesa").

Rezervas

Centras: Tadas Bučinskas ("Granitas-Karys"), Lukas Juškėnas ("Dragūnas").

Linija: Gintaras Cibulskis ("Dragūnas").

Dešinysis pusiau kraštas: Modestas Štarolis ("Granitas-Karys").

Dešinysis kraštas: Mykolas Lapiniauskas ("Dragūnas"), Nedas Buronka (Alytaus "Varsa-Stronglasas").NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių