Prasidėjo geriausių Lietuvos metų lengvaatlečių rinkimai

Prasidėjo geriausių 2015 metų Lietuvos lengvaatlečio, lengvaatletės bei kylančios žvaigždės rinkimai. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) Taryba kiekvienoje kategorijoje išrinko po penkis kandidatus, verčiausius tapti metų laureatais.

Pirmą kartą geriausio Lietuvos lengvaatlečio rinkimai buvo surengti 1957 metais. Tąkart už geriausią sovietų Lietuvos lengvaatletį buvo galima balsuoti siunčiant laiškus: jų gauta per 200, o nugalėtoju išrinktas bėgikas Jonas Pipynė, pagerinęs Lietuvos 1500 m rungties rekordą bei triumfavęs pasaulio jaunimo žaidynėse Maskvoje.

Vėliau Lietuvos lengvaatlečių rinkimus rengė Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, savaitraštis "Kalba Vilnius", tačiau sulig praėjusio amžiaus pabaiga tradicija nutrūko. Rinkti geriausius metų lengvaatlečius vėl pradėta 2009-aisiais - tada triumfavo disko metikas Virgilijus Alekna bei sprinterė Lina Grinčikaitė.

Geriausiu 2015 metų lengvaatlečiu pretenduoja tapti Andrius Gudžius (disko metimas), Remigijus Kančys (maratonas), Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį), Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas) ir Aleksandras Sorokinas (ultramaratonas), lengvaatlete - Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas), Rasa Drazdauskaitė (maratonas), Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis) bei Zinaida Sendriūtė (disko metimas).

Kylančios žvaigždės rinkimuose dalyvaus Edis Matusevičius (ieties metimas), Domantas Poška (disko metimas), Ernestas Kolenda (dešimtkovė), Živilė Vaiciukevičiūtė (10 000 m sportinis ėjimas) bei Erika Krūminaitė (400 m).

"Jei žiūrėtumėme į rezultatus pasaulio čempionate, favoritai yra aiškūs, tačiau tegul viską įvertina lengvosios atletikos mėgėjai. Ištvermės rungčių atstovai sugebėjo save geriau realizuoti pagrindinėse metų varžybose nei tie žmonės, iš kurių tikėjomės daugiau", - teigė vyriausiasis rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas.

Pasak lengvosios atletikos specialisto, šį sezoną labiausiai nustebino Europos iki 23 metų čempionato bronzą iškovojusi Liveta Jasiūnaitė. Tiesa, ieties metikei prasibrauti į geriausių Lietuvos metų lengvaatlečių penketuką šįkart nepavyko.

Nugalėtojus rinks aistruoliai (jų balsai lems 40 proc. galutinių rinkimų rezultatų), sporto žurnalistai (30 proc.) bei LLAF Tarybos nariai (30 proc.).

Balsavimas vyks iki lapkričio 29 dienos.

Geriausios 2015 metų lengvaatletės rinkimų kandidatės:

Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) - pasaulio čempionate užėmė aukščiausią vietą tarp Lietuvos sportininkų - septintą.

2015-aisiais pagerino asmeninį rekordą 20 km distancijoje bei pasiekė šalies rekordą perpus trumpesniame nuotolyje;

Rasa Drazdauskaitė (maratonas) - pasaulio čempionate aplenkė visas europietes bei finišavo 11-ta, pasaulio kariškių žaidynėse buvo šešta.

Tokią pačią poziciją ji užėmė ir Europos komandinio čempionato 5000 m nuotolyje;

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) - Europos uždarų patalpų čempionate liko per žingsnį nuo medalio - ketvirta.

Žiemos sezono metu pasiekė trečią rezultatą pasaulyje, laimėjo IAAF Deimantinės lygos etapą Katare bei tapo Universiados čempione;

Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis) - Europos U23 čempionate iškovojo aukso medalį, pagerino Lietuvos rekordą, pasaulio čempionate užėmė 19 vietą;

Zinaida Sendriūtė (disko metimas) - pasaulio čempionate užėmė 13 vietą, vienintelė iš lietuvių Europos komandiniame čempionate iškovojo pirmą poziciją, Europos žiemos metimų taurės varžybose buvo septinta.

Geriausio 2015 metų lengvaatlečio rinkimų kandidatai:

Andrius Gudžius (disko metimas) - Universiadoje iškovojo bronzos medalį, pasaulio čempionate užėmė 14 vietą, Europos žiemos metimų taurės varžybose bei Europos komandiniame čempionate - antrą;

Remigijus Kančys (maratonas) - tapo pirmuoju Lietuvos maratonininku per pastaruosius 12 metų, įvykdžiusiu olimpinių žaidynių normatyvą, atstovavo Lietuvai Europos komandiniame čempionate;

Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį) - žiemos sezono metu pagerino 22 metus gyvavusį Lietuvos rekordą, Europos komandiniame čempionate buvo ketvirtas, pasaulio čempionato dalyvis;

Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas) - po traumos atsigavęs sportininkas pasaulio čempionate užėmė 22 vietą bei įvykdė olimpinių žaidynių normatyvą;

Aleksandras Sorokinas (ultramaratonas) - pasaulio 100 km bėgimo čempionate užėmė 10 vietą bei pagerino Lietuvos rekordą.

Kylančios žvaigždės rinkimų kandidatai:

Edis Matusevičius (ieties metimas) - Europos jaunimo čempionate iškovojo bronzos medalį, pasiekė trečią rezultatą šalies istorijoje bei pagerino šalies 19-mečių rekordą.

Atstovavo suaugusiųjų Lietuvos rinktinei Europos komandiniame čempionate, kur buvo penktas, tarp jaunimo amžiaus grupės sportininkų 2015-aisiais jo rezultatas pasaulyje yra antras;

Domantas Poška (disko metimas) - Europos jaunimo čempionate užėmė ketvirtą vietą, tarp bendraamžių pasiekė penktą sezono rezultatą pasaulyje;

Ernestas Kolenda (dešimtkovė) - pasaulio jaunių čempionate užėmė aukščiausią vietą tarp lietuvių - dešimtą, pagerino šalies 17-mečių septynkovės rekordą (uždarų patalpų);

Živilė Vaiciukevičiūtė (10 000 m sportinis ėjimas) - Europos jaunimo čempionate finišavo aštunta, pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą;

Erika Krūminaitė (400 m bėgimas) - pasaulio jaunių čempionate pateko į pusfinalį (14 vieta), atstovavo šalies suaugusiųjų rinktinei Europos komandiniame čempionate.